15 listopada - Dzień Politechniki Warszawskiej

W imieniu Pana Dziekana prof. Stanisława Radkowskiego uprzejmie informuję, iż na stronie internetowej Politechniki Warszawskiej znajduje się harmonogram obchodów Święta PW:

Wszystkie punkty oprócz uroczystej inauguracji działalności konsorcjum pod nazwą Polski Instytut Technologii (pt. godz. 12.00) oraz Konwentu PW (pt. godz. 15.30) są otwarte dla społeczności akademickiej.

..."W 1914 r., gdy wybuchała I wojna światowa, korzystając ze zmienionej sytuacji politycznej wystąpiono z ideą powołania polskiej politechniki. Po opuszczeniu Warszawy przez Rosjan 2 listopada 1915 r. generał gubernator Hans von Beseler nadał uczelniom warszawskim tymczasowe statuty.
15 listopada 1915 r. powołano pierwszą, polską uczelnię techniczną – Politechnikę Warszawską. Studia prowadzone były na czterech wydziałach: Architektury, Budowy Maszyn i Elektrotechniki, Chemicznym oraz Inżynierii Budowlanej i Rolnej. Pierwszym rektorem został prof. Zygmunt Straszewicz"...więcej w Wikipedii