Konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu badań nieniszczących i diagnostyki

Polskie Towarzystwo Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP ogłasza kolejną edycję ogólnopolskiego konkursu o nagrodę Prezesa PTBNiDT SIMP za najlepszą pracę inżynierską lub magisterską zrealizowaną na polskiej uczelni wyższej obejmującą tematykę badań nieniszczących i diagnostyki technicznej.

Konkurs adresowany jest do dyplomantów studiów inżynierskich lub magisterskich wydziałów technicznych wszystkich typów szkół wyższych prowadzących studia obejmujące wspomnianą wyżej tematykę.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 31 sierpnia 2022 r.

Uczestnikami konkursu mogą być dyplomanci, których prace spełniają następujące warunki:

• praca dyplomowa inżynierska lub magisterska została zakończona i obroniona w roku konkursowym lub poprzedzającym go,
  • praca dyplomowa inżynierska lub magisterska została oceniona na stopień bardzo dobry.

Celem konkursu jest:

• Zmotywowanie społeczności akademickiej wszystkich typów polskich szkół wyższych do podejmowania ambitnych prac dyplomowych inżynierskich lub magisterskich dotyczących badań nieniszczących i diagnostyki technicznej w służbie bezpieczeństwa technicznego;
  • Rozwój świadomości obecnej i przyszłej kadry technicznej na temat roli ww. dziedzin w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań technicznych;
  • Zintensyfikowanie prac badawczych i rozwojowych nad praktycznym wykorzystaniem nauki w ww. tematyce;
  • Propagowanie wśród młodzieży akademickiej działalności Polskiego Towarzystwa Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP;
  • Promowanie szczególnie uzdolnionych absolwentów szkół wyższych.

Fundatorem nagrody jest Polskie Towarzystwo Badan Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP.

Komplet dokumentów należy przesłać na adres siedziby głównej Zarządu PTBNiDT SIMP w kopercie, z dopiskiem: „KONKURS ZARZĄDU PTBNiDT NA NAJLEPSZĄ PRACĘ MAGISTERSKĄ LUB INŻYNIERSKĄ" lub za pomocą wiadomości elektronicznej (o tytule zgodnym z powyższym dopiskiem) na adres: sekretarz@ptbnidt.pl. W przypadku zgłoszeń zawierających pliki o dużej objętości możliwe są inne rodzaje transferu (po uzgodnieniu z organizatorem konkursu). Preferowane jest zgłoszenie drogą elektroniczną.

Do pobrania: