Została powołana Rada Patronacka Wydziału SiMR PW

W dniu 20 maja 2022 roku, podczas inauguracyjnego posiedzenia Rady Patronackiej Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, Dziekan Wydziału SiMR PW, prof. dr hab. inż. Piotr Przybyłowicz, wręczył zaproszonym gościom powołania do Rady.

Rada Patronacka Wydziału SiMR PW została powołana zarządzeniem nr 3/2022 Dziekana Wydziału SiMR PW z dnia 4 kwietnia 2022 r. W skład Rady Patronackiej wchodzą:

1) Dziekan Wydziału - przewodniczący Rady;

2) Prodziekani Wydziału;

3) Specjaliści i eksperci reprezentujący partnerów prowadzących działalność odpowiadającą profilowi Wydziału.

Do Rady Patronackiej Wydziału SiMR PW powołano następujące osoby:

1. Michał Ziajowski – Dyrektor Zarządzający LSO – Aebi Schmidt Polska Sp. z o.o.
  2. Artur Fryczkowski – Wiceprezes Zarządu – Alstom Konstal S.A.
  3. Marcin Kozłowski – Prezes Zarządu – Baumalog Sp. z o.o.
  4. Marek Sierzpowski – Dyrektor Handlowy Generators & Industrial Engines – Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o.
  5. Damian Portka – Prezes – EDAG Engineering Polska Sp. z o. o.
  6. Jan Kuźmiński – Prezes Zarządu – Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o.
  7. Rafał Skolarus – Dyrektor – PES Polska, PORR S.A.
  8. Jacek Konop – Wiceprezes Zarządu ds. Technicznych – PESA Bydgoszcz S.A.
  9. Maciej Mazur – Dyrektor Zarządzający – Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.
  10. Wojciech Rowiński – Dyrektor Generalny – Scania Polska S.A.
  11. Andrzej Szałek – Doradca Zarządu – Toyota Central Europe Sp. z o.o.
  12. Jakub Zręda – Kierownik Działu Badań i Rozwoju – Wamtechnik Sp. z o.o.

Rada Patronacka pełni funkcję organu doradczego i opiniotwórczego Dziekana Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Do głównych zadań Rady Patronackiej należy:

• monitorowanie efektów kształcenia w zakresie ich zgodności z rzeczywistymi potrzebami rynku pracy oraz stymulowanie modyfikacji treści i metod nauczania;
  • nawiązanie współpracy w zakresie organizacji praktyk zawodowych, staży, wycieczek edukacyjnych oraz wizyt studyjnych;
  • inicjowanie otwartych dla studentów oraz pracowników Wydziału SiMR PW wykładów i seminariów;
  • wymiana wiedzy i doświadczeń oraz wspieranie nowych projektów naukowych i eksperckich;
  • kreowanie wizerunku Wydziału SiMR PW jako otwartego na kwestie rozwojowe i gospodarcze kraju.