Święto Politechniki Warszawskiej

15 listopada to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu Politechniki Warszawskiej – tego dnia w 1915 roku zainaugurowano rok akademicki, w którym po raz pierwszy w historii uczelni zajęcia odbywały się całkowicie w języku polskim. Dzień ten został ustanowiony świętem naszej uczelni.

W obchody Święta Uczelni włączają się wszystkie jednostki PW, zarówno studenci, jak i pracownicy. Zapraszamy do udziału całą społeczność akademicką oraz wszystkich przyjaciół naszej Uczelni.

W przeddzień Święta PW – 14 listopada o godz. 20.30 – w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie zostanie odprawiona msza święta w intencji naszej Uczelni.

Tegoroczne obchody zainauguruje uroczyste posiedzenie Senatu PW, podczas którego przemówienie wygłosi J.M. Rektor prof. Krzysztof Zaremba oraz zostaną wręczone odznaczenia państwowe, nagrody w konkursie o Nagrodę Siemensa oraz nagrody naukowe Politechniki Warszawskiej.