Święto Politechniki Warszawskiej

15 listopada to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu Politechniki Warszawskiej – tego dnia w 1915 roku zainaugurowano rok akademicki, w którym po raz pierwszy w historii uczelni zajęcia odbywały się całkowicie w języku polskim. Dzień ten został ustanowiony świętem naszej uczelni. Z tej okazji cała społeczność akademicka przygotowuje szereg specjalnych wydarzeń, które w tym roku przeprowadzone zostaną w formie wirtualnej.

W obchody Święta Uczelni włączają się wszystkie jednostki PW, zarówno studenci, jak i pracownicy. Zapraszamy do udziału całą społeczność akademicką oraz wszystkich przyjaciół naszej Uczelni.

Tegoroczne obchody zainauguruje uroczyste posiedzenie Senatu PW, które rozpocznie się o godzinie 11:00 w dniu 16 listopada 2020 roku (poniedziałek). Odsyłacz do transmisji z uroczystości zostanie udostępniony na stronie internetowej Uczelni.

Program obchodów »

Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości