Podpisanie umowy o współpracy Wydziału SiMR z M.S. Group

Prowadzenie wspólnych prac badawczo-rozwojowych, realizacja prac dyplomowych i rozpraw doktorskich, organizowanie specjalistycznych szkoleń i kursów, a także konkursów dla studentów oraz kandydatów na studia – to jedynie część obszarów współpracy ustalonych w umowie między Wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej a firmą M.S. Group Sp. z o.o.

30 czerwca 2022 r. Dziekan Wydziału SiMR prof. dr hab. inż. Piotr Przybyłowicz oraz prezes M.S. Group Łukasz Zieliński podpisali dokument mający na celu wykorzystanie doświadczeń, potencjału badawczego oraz ugruntowanej pozycji Partnerów, dla prowadzenia dalszych wspólnych działań.

Umowa o współpracy formalizuje dotychczasowe wieloletnie kontakty między Wydziałem i Firmą. Zespół M.S. Group aktywnie wspiera prowadzenie zajęć dydaktycznych i prac projektowych prowadzonych na Wydziale, zasiada również w komisjach Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej w zakresie Pojazdów i Maszyn oraz Konkursu na najlepszą pracę dyplomową obrobioną na Wydziale SiMR.

Firma M.S. Group Sp. z o.o. została założona przez absolwentów Wydziału SiMR w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku motoryzacyjnego na usługi w zakresie szeroko rozumianej elektroniki samochodowej. Jest czołowym dystrybutorem sprzętu i software'u do programowania i diagnozowania sterowników układów napędowych. Posiada specjalistyczny warsztat specjalizujący się w modyfikacjach sterowania układów napędowych pojazdów (tzw. chip tuning), prowadzi szereg szkoleń technicznych. Realizuje zlecenia i prace w ramach projektów B+R zarówno dla klientów komercyjnych, jak i uczelni czy instytutów badawczych. Projektuje i produkuje własne urządzenia elektroniczne oraz posiada zespół ekspertów w dziedzinie odczytu i analizy danych wypadkowych z elektronicznych podzespołów pojazdów. Więcej na stronie internetowej M.S. Group.