IX Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”

Zaproszenie na IX Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów” – SiMR – 19.05.2016 r. (czwartek)

W dniu 19 maja 2016 r. Instytut Pojazdów PW organizuje na Wydziale SiMR IX Ogólnopolskie Sympozjum poświęcone „Historycznemu Rozwojowi Konstrukcji Pojazdów”.

Sympozjum ukazuje ewolucję rozwiązań technicznych w dziedzinie motoryzacji, prezentuje zmiany obserwowane w różnorodnych pojazdach na przestrzeni lat, a także przybliża metody rekonstrukcji pojazdów, mających znaczenie historyczne.
Od wielu lat cieszy się ono dużym zainteresowaniem i jest okazją do spotkania specjalistów, sympatyków starej motoryzacji, osób zainteresowanych osiągnięciami dawnej myśli inżynierskiej oraz studentów i wykładowców kierunków technicznych.
Sympozjum składa się z części plenarnej, plakatowej oraz ekspozycji i prezentacji pojazdów na parkingu naszego Wydziału.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą „Pojazdy specjalne i pojazdy służb mundurowych” czyli pojazdy, których zadania wykraczają poza typowy transport osób czy przewóz towarów.
Sympozjum rozpocznie sesja plenarna (godz.10:00), a po niej nastąpi część plakatowa (ok. godz.12:30). Tradycyjną częścią Sympozjum jest prezentacja i pokaz pojazdów na parkingu Wydziału SiMR Politechniki Warszawskiej (od ok. godz.13:30).
Serdecznie zapraszamy pracowników, studentów i osoby zainteresowane tematem Sympozjum.
Więcej informacji: na  www.hrkp.simr.pw.edu.pl