100-lecie Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej

Z tej okazji Politechniki Warszawskiej zaprasza do wspólnego udziału w obchodach tej uroczystości.
Komitet Programowo-Organizacyjny, na którego czele stoi prof. Władysław Wieczorek - Prorektor ds. Studenckich, przygotował szereg wydarzeń. Jubileusz zostanie zainaugurowany przez bal charytatywny. W ramach obchodów są planowane także liczne publikacje, wydarzenia kulturalne i naukowe oraz konkursy.

Tradycja Politechniki Warszawskiej - największej i najstarszej uczelni technicznej w Polsce - sięga początków XIX wieku. Za datę powstania szkolnictwa technicznego w Warszawie przyjmuje się rok 1826, w którym została otwarta Szkoła Przygotowawcza do studiów technicznych. Politechnikę Warszawską - pierwszą polską uczelnię techniczną - powołano 15 listopada 1915 r. Wówczas studia w języku polskim prowadzono na wydziałach: Architektury, Budowy Maszyn i Elektrotechniki, Chemicznym oraz Inżynierii Budowlanej i Rolnej. Obecnie uczelnia na 32 kierunkach kształci ponad 34 tys. studentów.

Więcej na stronach portalu PW.