Politechnika Warszawska trzecią uczelnią w Polsce

W tegorocznym rankingu szkół wyższych Perspektywy 2017 Politechnika Warszawska znalazła się na trzecim miejscu w Polsce i już po raz 12. z rzędu zajęła pierwsze miejsce wśród uczelni technicznych.

Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej „Od Mikro do Makro”

Zapraszamy na Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej „Od Mikro do Makro”, który będzie zorganizowany w dniach 9-10 czerwca 2017 na terenie Kampusu Centralnego PW.

Galeria zdjęć z Dnia Wydziału 12 V 2017 r.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznych obchodów Dnia Wydziału.

Samochód pokazowy firmy Parker na wydziale SiMR 12 V 2017 r.

Dnia 12 maja 2017 r na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW odbędzie się prezentacja samochodu pokazowego firmy Parker Hannifin.

Wystawa prac studentów Wydziału Wzornictwa ASP w ramach Dnia Wydziału SiMR

Dnia 12 maja 2017 r o godz. 9:50 na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy prac studentów Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Dzień Wydziału SiMR 12 V 2017 r.

Dziekan oraz Rada Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej zapraszają na obchody Dnia Wydziału w dniu 12 maja 2017 r. na terenie obiektów przy ul. Narbutta 84 w Warszawie.

Wykład otwarty pt. "Geneva MotorShow 2017"

Targi w Genewie po raz kolejny zaskoczyły nas nowościami i nowinkami technicznymi w świecie motoryzacji. Zapraszamy wszystkich na wykład otwarty, który odbędzie się 9 maja o godzinie 12:15 w sali 1.10.

Spotkania przedstawicieli PKA ze studentami 8 i 9 V

Spotkanie przedstawicieli Polskiej Komisji Akredytacyjnej ze studentami kierunku „mechanika i budowa maszyn” odbędzie się w dniu 08.05.2017 r. w sali multimedialnej o godzinie 13:00.

Spotkanie przedstawicieli Polskiej Komisji Akredytacyjnej ze studentami kierunku „mechatronika” odbędzie się w dniu 09.05.2017 r. w sali multimedialnej o godzinie 13:00.

Spotkania przedstawicieli PKA z nauczycielami akademickimi 8 i 9 V

Spotkanie przedstawicieli Polskiej Komisji Akredytacyjnej z nauczycielami akademickimi prowadzącymi zajęcia na kierunku „mechanika i budowa maszyn” odbędzie się w dniu 08.05.2017 r. w sali multimedialnej o godzinie 15:00.

Spotkanie przedstawicieli Polskiej Komisji Akredytacyjnej z nauczycielami akademickimi prowadzącymi zajęcia na kierunku „mechatronika” odbędzie się w dniu 09.05.2017 r. w sali multimedialnej o godzinie 15:00.

Konkurs na projekt i wykonanie mobilnego asystenta – przypomnienie

Jeszcze do 30 kwietnia trwa przyjmowanie zgłoszeń w ramach ogłoszonego przez dziekana naszego wydziału konkursu na projekt i wykonanie mobilnego asystenta osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych.

Konkurs na projekt i wykonanie mobilnego asystenta

Dziekan wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej ogłasza konkurs na projekt i wykonanie mobilnego asystenta osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych. Celem Konkursu jest projekt urządzenia ułatwiającego codzienne życie takim osobom.

Życzenia świąteczne i noworoczne

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku
życzy w imieniu społeczności
Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej
Dziekan Wydziału
prof. dr hab. inż. Stanisław Radkowski

Zmarł dr hab. Feliks Rawski

W dniu 4 grudnia 2016 roku odszedł w wieku 82 lat dr hab. inż. Feliks Rawski, prof. PW, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Pojazdów na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Obchody Święta Politechniki Warszawskiej

15 listopada to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu Politechniki Warszawskiej – tego dnia w 1915 roku zainaugurowano rok akademicki, w którym po raz pierwszy w historii uczelni zajęcia odbywały się całkowicie w języku polskim. Dzień ten został ustanowiony świętem naszej uczelni. Z tej okazji cała społeczność akademicka przygotowuje wiele różnorodnych wydarzeń.

Zmiana sposobu rejestrowania kont w systemie MSDN

Sposób rejestrowania nowych użytkowników oraz przedłużania ważności istniejących kont w systemie MSDN AA ulega zmianie. Od 17 listopada 2016 zostanie wprowadzona automatyczna rejestracja użytkowników na podstawie aktualnych list studentów. Pracownikom zostaną założone konta na podstawie listy adresów email w domenie @simr.pw.edu.pl. W związku z powyższym proszę nie wysyłać maili rejestracyjnych na adres email MSDN@simr.pw.edu.pl.

Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2016/2017

Dziekan i Rada Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych uprzejmie zapraszają wszystkich Pracowników i Studentów na uroczystość inauguracji roku akademickiego 2016/2017 w dniu 30 września 2016 roku o godz. 14:00 w Audytorium im. Prof. M. Bekkera (sala 2.5) w Gmachu Wydziału SiMR ul. Narbutta 84.

Kiermasz książek akademickich

W dniach 13-14 X oraz 17 X w budynku naszego Wydziału będzie miał miejsce kiermasz książek akademickich. W ofercie znajdą się skrypty i monografie wydane przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Warszawskiej. Będzie możliwość nabywania ich z rabatem 10%.

Najnowsze wyniki monitoringu karier zawodowych absolwentów PW

Zapraszamy do zapoznania się z właśnie opublikowaną przez Biuro Karier Politechniki Warszawskiej prezentacją wyników badania losów absolwentów naszej uczelni, w tym także naszego Wydziału.

Sprzeciw European University Association wobec dymisji dziekanów tureckich uczelni

Zarząd European University Association (Europejskie Stowarzyszenie Uniwersytetów), do którego należy również Politechnika Warszawska, w specjalnym oświadczeniu wyraził zaniepokojenie przymusowymi dymisjami dziekanów uczelni wyższych w Turcji.

Godziny otwarcia dziekanatu we wrześniu 2016 r.

We wrześniu 2016 r. obowiązują zmienione godziny pracy dziekanatu.