Spotkanie Klubu Absolwentów 10 III 2016 r.

Szanowne Koleżanki, szanowni Koledzy!
Uprzejmie zapraszamy na spotkanie Klubu Absolwentów, które odbędzie się w dniu 10 marca 2016 r. (najbliższy czwartek) o godz. 17.00 w sali 2.19.

XIX edycja Konkursu na najlepszą pracę magisterską

W dniu 28.01.2016 roku odbyło się Seminarium Finałowe XIX edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską obronioną na Wydziale SiMR w roku akademickim 2014/2015. Konkurs odbywał się pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Warszawskiej, prof. Jana Szmidta.

Zwycięzcą Konkursu i zdobywcą I nagrody (Profesorów Wydziału) okazał się: mgr inż. Paweł Mężydło za pracę: „Projekt i wykonanie maszyny wytrzymałościowej do badań w zakresie obciążeń 1 - 1000N”.
Promotorem pracy był dr inż. Przemysław Siemiński a Opiekunem naukowym prof. nzw. dr hab. inż. Piotr Skawiński

Relacja z otwarcia sezonu sekcji KARDAN

Miniony weekend na Politechnice Warszawskiej zdominowany został przez motocyklistów za sprawą KMDM KARDAN. Już od godziny 10:00 parking za wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych przy ulicy Narbutta wypełniał się fanami jednośladów.

Ogólnoeuropejski konkurs inżynierski EBEC

Ruszyły zapisy na ogólnoeuropejski konkurs inżynierski EBEC. Już po raz dziewiąty studenci z Polski będą mieli okazję zmierzyć się ze swoimi kolegami z Europy. Aby wystartować w konkursie, wystarczy być studentem jednej z polskich uczelni technicznych: Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Gdańskiej lub Akademii Górniczo-Hutniczej oraz zebrać czteroosobową drużynę na swojej uczelni. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 kwietnia na stronie www.EBEC.pl .

Otwarcie Sezonu Motocykli Zabytkowych

Klub Miłośników Dawnej Motoryzacji KARDAN serdecznie zaprasza na XXXIII Warszawskie Otwarcie Sezonu Motocykli Zabytkowych, które odbędzie się 11 kwietnia br. na terenie wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, Narbutta 84.

Półfinał XVI edycji Olimpiady Techniki Samochodowej

W sobotę, 21 marca 2015 r., mury Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej gościły młodych adeptów wiedzy technicznej. Zgodnie z wieloletnią tradycją to właśnie Gmach Samochodów i Ciągników jest areną etapu półfinałowego Olimpiady Techniki Samochodowej. Rozgrywany w tym roku półfinał XVI edycji Olimpiady zgromadził 461 uczniów ze 162 szkół z całej Polski, pod opieką 174 nauczycieli. Z tej liczby wyłoniono 10 finalistów, którzy w maju zmierzą się na egzaminie praktycznym w siedzibie firmy Bosch w Warszawie.

XVIII edycja Konkursu na najlepszą pracę magisterską

W dniu 05.02.2015 roku odbyło się Seminarium Finałowe XVIII edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską obronioną na Wydziale SiMR w roku akademickim 2013/2014. Konkurs odbywał się pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Warszawskiej, prof. Jana Szmidta.

Zwycięzcami Konkursu i zdobywcami I nagrody (Profesorów Wydziału) okazali się: mgr inż. Mariusz Sołtysiak i mgr inż. Marek Tarwacki za pracę: „Projekt wiertarki półautomatycznej do wiercenia w wyrobach wykonanych metalurgią proszków spiekanych”

Porozumienie z ZSP w Przasnyszu

W dniu 28 maja 2014 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu sfinalizowano zawarcie Porozumienia pomiędzy Szkołą a Wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Porozumienie sygnowane wcześniej przed Dziekana Wydziału, prof. Stanisława Radkowskiego podpisał w imieniu Zespołu Szkół Dyrektor mgr Andrzej Brocki w obecności Starosty Przasnyskiego, Pana Zenona Szczepankowskiego.

Porozumienie stanowi realizację Umowy Patronackiej zawartej w lutym 2014 roku pomiędzy Politechniką Warszawską a Powiatem Przasnyskim.

Półfinał XV Olimpiady Techniki Samochodowej - wyniki

22 marca 2014 r. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbył się półfinał XV Olimpiady Techniki Samochodowej. W teście liczącym 40 pytań obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp wzięło udział 466 uczniów.

XVII edycja Konkursu na najlepszą pracę magisterską

W dniu 04.02.2014 roku odbyło się Seminarium Finałowe XVII edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską obronioną na Wydziale SiMR w roku akademickim 2012/2013. Konkurs odbywał się pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Warszawskiej, prof. Jana Szmidta.

Zwycięzcą Konkursu i zdobywcą I nagrody (Profesorów Wydziału) okazał się: mgr inż. Łukasz Zieliński za pracę: „Propozycja metody sterowania silnika dwupaliwowego o zapłonie samoczynnym ze zmodyfikowanym układem zasilania.”

Pasowanie Uczniów I Klasy ZSSiL 2

W dniu 10 grudnia 2013 roku w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie odbyło się uroczyste Pasowanie Uczniów I Klasy BRD (Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego).

Wizyta delegacji z Technische Universität Berlin

W dniach 13 ÷ 19 października 2013 Politechnika Warszawska i Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych goszczą grupę studentów z Technische Universität Berlin pod kierownictwem Pana Profesora Utza von Wagnera.