Startup Grind Warsaw - spotkanie

Startup Grind Warsaw po raz trzeci w tym roku zaprasza na inspirujące rozmowy o biznesie. Tym razem energetycznie - startup studentów z PW, dyrektor innowacji i główny ekonomista z PKN ORLEN, europejski inwestor KIC InnoEnergy i finansujący innowacyjne projekty R&D z branży energetycznej NCBR.
31.07.2014 (czwartek) o godzinie 18:00 w Auli Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej przy ul. Wołoskiej 141 w Warszawie.

Energetyka jak każda branża ma swoje mniejsze i większe wyzwania. Pracują nad nimi duże korporacje z milionowymi budżetami, naukowcy w zaciszu uczelnianych laboratoriów wsparci grantami od instytucji publicznych i w końcu startupy, w których energia założycieli przewyższa często posiadany kapitał, ale nie przeszkadza to w realizacji marzeń o rozwiązaniu, które zmieni świat.
Podczas wydarzenia Startup Grind Warsaw pokazujemy fantastycznych założycieli startupów, doświadczonych przedsiębiorców, godnych zaufania inwestorów i nakreślających obraz rynku ekspertów.
W najbliższej edycji poświęconej tematyce ENERGII porozmawiamy ze studentem Politechniki Warszawskiej - Karolem Bieleckim, który znalazł interesujące zastosowanie w branży dla dronów z kamerami termowizyjnymi i systemem monitorowania. Założył z kolegami startup Trójfazowy, który przy zainteresowaniu dużych graczy na rynku może rozwinąć skrzydła i rozwiązać wiele aktualnych problemów. Karol opowie o tym z jakimi wyzwaniami boryka się oferując swoje innowacyjne rozwiązanie i czego potrzebuje, żeby móc zmienić świat.
Chwilę później o współpracy ze startupami i naukowcami porozmawiamy z przedstawicielem świata korporacji Arkadiuszem Świerczewskim. Przez 8 lat inwestor w funduszu Warsaw Equity Holding, od kwietnia tego roku odpowiada za strategię innowacji w PKN ORLEN S.A. - największym koncernie paliwowym w tej części Europy. Wspólnie postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy tak duża organizacja potrzebuje startupów, czy może to one bardziej potrzebują jej?
Głośno o potrzebie innowacji w energetyce mówi Unia Europejska, alternatywne źródła energii, zwiększanie efektywności konwencjonalnych źródeł energii, inteligentne zarządzanie to tematy, w których rozwiązania wymagają dużych nakładów inwestycyjnych. Co ma zrobić naukowiec czy startup, który ma pomysł, a może nawet prototyp, a nie ma zaplecza biznesowego ani finansowego, żeby przekuć go na komercyjne rozwiązanie? O tym porozmawiamy z Markiem Marcem, który rozwija w Polsce KIC InnoEnergy inwestujące w energetyczne projekty. Wcześniej jako broker innowacji na Politechnice Gdańskiej budował relacje pomiędzy nauką i biznesem, z tym doświadczeniem będą już "po drugiej stronie lustra" pomaga młodym innowacyjnym zmieniać Europę na lepszą.
Nie chcemy studzić entuzjazmu i optymizmu kipiącego w startupach, ale chcemy nakreślić realia w jakich się znajdujemy i wskazać pewne ograniczenia prawne i ekonomiczne w temacie startupowych innowacji. Pomoże nam w tym główny ekonomista PKN ORLEN Adam Czyżewski, który podzieli się z nami makroekonomicznym spojrzeniem na polski rynek energetyczny. Może uda nam się znaleźć rozwiązanie, które pomoże zrozumieć co i jak możemy zrobić, żeby zamiast mówić o innowacjach będziemy je wprowadzać i chwalić się uzyskanymi efektami.
Wiele energetycznych projektów badawczych wspieranych jest w naszym kraju przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. O tym, nad czym pracują doktorzy i profesorowie, z kim znajdują wspólny język przy opracowywaniu nowoczesnych rozwiązań dla energetycznego biznesu porozmawiamy z zastępcą dyrektora NCBR - Leszkiem Grabarczykiem.
Po wywiadach przeplatanych rozmowami z uczestnikami na widowni, będzie czas na networking. Jeśli jesteś naukowcem, studentem albo startupem i chcesz porozmawiać z prelegentami albo zaproszonymi gośćmi zajmującymi się profesjonalnie tematem inwestycji i energii w Polsce to masz ku temu okazję. Zbudowaliśmy most, po którym wystarczy przejść na drugą stronę.
Do zobaczenia 31.07.2014 o godzinie 18:00 w Auli Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej przy ul. Wołoskiej 141 w Warszawie. Więcej o Startup Grind Warsaw przeczytać można tutaj: http://startupgrind.com/warsaw/  Po szczegóły wydarzenia i rejestrację zapraszamy tu: http://startupgrind.com/event/startup-grind-warsaw-presents-trojfazowy-orlen-kic-innoenergy-ncbir-energy/
AGENDA    
17:30    Networking i przekąski
18:00    Wywiad przy kominku ze Startupem: Karol Bielecki
18:30    Wywiad przy kominku z Przedsiębiorcą: Arkadiusz Świerczewski
19:00    Przerwa
19:10    Wywiad przy kominku z Inwestorem: Marek Marzec
19:40    Wywiad przy kominku z Expertem: Adam Czyżewski
20:10    Wywiad przy kominku z Expertem: Leszek Grabarczyk
20:40    Networking i przekąski

Z poważaniem,
Tomasz Turzyński
--
Tomasz Turzyński - Biuro Rozwoju i Projektów Strategicznych e-mail: t.turzynski@ca.pw.edu.pl