XXVI Ogólnopolskie Sympozjum „Bezpieczeństwo w pojazdach samochodowych”

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej organizuje w dniu 24.11.2017 (piątek) dwudzieste szóste coroczne sympozjum na temat bezpieczeństwa w pojazdach samochodowych. Sympozja nasze są miejscem spotkania specjalistów, zajmujących się tą tematyką w przemyśle, ośrodkach badawczych, instytutach resortowych i uczelnianych, oraz służą wymianie informacji i integracji środowiska.

Wizyta TH Koln i XXVIII Seminarium Niemiecko-Polskie

W dniach 19-22.06.2017 nasz Wydział wizytowali przedstawiciele Wyższej Szkoły Technicznej w Kolonii (TH Koln). Delegacja z Kolonii składała się z 9 osób, w tym 5 profesorów i związana była z organizowanym w naszych murach XXVIII Seminarium Niemiecko-Polskim.

Seminarium wydziałowe w dniu 25 maja 2017 roku

Dziekan Wydziału SiMR zaprasza na seminarium wydziałowe w dniu 25 maja 2017 roku o godz. 11:00 w sali 3.12, na którym prof. dr hab. inż. Uladzimir Pinchuk z Homelskiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego im. P.O. Suchego (Białoruś) wygłosi referat pt. „Teoria projektowania zespołów modułowych z wykorzystaniem bloków hydraulicznych używanych do napędu maszyn”.

X Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”

W dniu 2 czerwca 2017 w godz. 10:00 - 15:30 Instytut Pojazdów PW zaprasza na X Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów.

Seminarium wydziałowe w dniu 24 maja 2017 roku

Dziekan Wydziału SiMR zaprasza na seminarium wydziałowe w dniu 24 maja 2017 roku o godz. 13:00 w sali 3.12, na którym dr Kiran Sahu z Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii w Trondheim wygłosi referat pt. „Sound radiation efficiency of unbaffled plates using an edge source integral equation”.

Konferencja „Koncepcja nadwozia pojazdu przyszłości”

W środę 12.04.2017 na naszym Wydziale odbyła się konferencja „Koncepcja nadwozia pojazdu przyszłości”, która miała na celu promocję konkursu na projekt nadwozia Elektrycznego Samochodu Przyszłości organizowanego przez spółkę ElectroMobilityPoland.

WibroTech 2017

Zapraszamy do wzięcia udziału w XIX Konferencji Naukowej Wibroakustyki i Wibrotechniki oraz XIV Ogólnopolskim Seminarium Wibroakustyka w Systemach Technicznych WIBROTECH 2017.

Seminarium nt. oprogramowania do obliczeń naukowych i inżynierskich

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej wspólnie z firmą Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. sp.k. zapraszają na seminarium MATLAB i Simulink na Politechnice Warszawskiej dotyczące praktycznego zastosowania specjalistycznego oprogramowania do obliczeń naukowych i inżynierskich.

Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska 2016

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej zaprasza na XXIV Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska”, które odbędzie się w dniu 2 grudnia 2016 roku.

XXV Ogólnopolskie Sympozjum „Bezpieczeństwo w pojazdach samochodowych”

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej organizuje w dniu 25.11.2016 (piątek) dwudzieste piąte coroczne sympozjum na temat bezpieczeństwa w pojazdach samochodowych. Sympozja nasze są miejscem spotkania specjalistów, zajmujących się tą tematyką w przemyśle, ośrodkach badawczych, instytutach resortowych i uczelnianych, oraz służą wymianie informacji i integracji środowiska.

Nagroda Naukowa im. Witolda Nowackiego

Miło nam poinformować, że pracownik naszego Wydziału, dr hab. inż. Robert Zalewski, prof. PW, został laureatem VII Edycji Nagrody Naukowej im. Witolda Nowackiego, przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej za wybitne osiągnięcia naukowe lub inżynierskie w zakresie mechaniki teoretycznej i stosowanej oraz zastosowań w budowie maszyn, urządzeń i konstrukcji.

Seminarium wydziałowe poświęcone tematyce elektromobilności

W dniu 16.11.2016 odbędzie się seminarium wydziałowe poświęcone tematyce elektromobilności. Na seminarium zostaną przedstawione działania podejmowane w tej dziedzinie przez poszczególne instytuty, zakłady oraz zespoły badawcze składające się z pracowników różnych jednostek naszego Wydziału.