MSDN

UWAGA!
Sposób rejestrowania nowych użytkowników oraz przedłużania ważności istniejących kont w Systemie MSDN AA ulega zmianie. Od 17 listopada 2016 zostanie wprowadzona automatyczna rejestracja użytkowników na podstawie aktualnych list studentów. Pracownikom zostaną założone konta na podstawie listy adresów email w domenie @simr.pw.edu.pl. W związku z powyższym proszę nie wysyłać maili rejestracyjnych na adres email MSDN@simr.pw.edu.pl.

 

Zgłoszenia do e-panelu MSDN

Microsoft postanowił uprościć dostarczanie swojego oprogramowania studentom i pracownikom do celów edukacyjnych, tzw. Academic Aliance (AA).
W tym celu zlecił zewnętrznej firmie uruchomienie pobierania przez Internet tego oprogramowania.
Uwaga: Oprogramowanie w tym projekcie
NIE DOTYCZY PAKIETU MICROSOFT OFFICE.
Na liście oprogramowania znajdują się jedynie dodatki do tego pakietu, lecz sam pakiet należy mieć już zainstalowany z innego źródła
Więcej o MSDN AA czytaj w portalu Microsoftu dla edukacji lub Code Guru.

1. Wysłanie zgłoszenia
Aby pobrać oprogramowanie z Internetu należy uprzednio wysłać ZGŁOSZENIE przez e-mail na adres:
msdn@simr.pw.edu.pl
o treści:

Temat listu: Zgłoszenie MSDN
---------------------------------------
treść listu:
---------------------------------------
Jestem studentem/pracownikiem Wydziału SiMR
Numer albumu: 1243456
Imię: Jan
Nazwisko: Kowalski
Adres email: 123456@stud.pw.edu.pl
Zgłoszenie wysyłamy tylko jeden raz.

2. Uzyskanie nazwy użytkownika i hasła

UWAGA. W obecnym systemie rejestracji. Microsoft NIE PRZYSYŁA e-mail'a potwierdzającego dodanie nowego loginu (nr indeksu) do systemu.
Po około 28 dniach student/pracownik otrzymuje rejestrację czasową z podanym wcześniej loginem (dla studentów jest to numer indeksu, dla pracowników jest to nazwa użytkownika z emaila) następnie musi samodzielnie odwiedzić stronę:
https://e5.onthehub.com/WebStore/Security/SignIn.aspx?ws=d1975638-b28b-e011-969d-0030487d8897&vsro=8&rurl=%2fWebStore%2fProductsByMajorVersionList.aspx%3fws%3dd1975638-b28b-e011-969d-0030487d8897%26vsro%3d8
kliknąć w sekcji "Register" przycisk "Register",

na następnej stronie w polu "Username (email address)" podać login, który wcześniej wysłało się na email rejestracyjny.
Po potwierdzeniu loginu przyciskiem "Continue" przechodzimy do sekcji uzupełniania danych osobistych "Account Registration", gdzie należy uzupełnić wszystkie dane oznaczone czerwoną gwiazdką i zatwierdzić wszystko przyciskiem "Register".
Jeżeli jest wszystko w porządku system przeniesie nas do strony MSDN AA.
Do logowania można użyć strony z wcześniej podanego linka lub strony ogólnej MSDN AA:
https://e5.onthehub.com/Admin/Security/Signin.aspx?JSEnabled=1
gdzie jako Account Number należy podać numer: 100037161
UWAGA: Rejestracja jest czasowa, NA 1 ROK od daty pełnej rejestracji. Aby przedłużyć ważność konta należy zgłosić się do pok. 4.6.8 z aktualnym indeksem w wyznaczonych godzinach.

Co zrobić gdy pojawiają się kłopoty

Uwaga do niecierpliwych!
Rejestracja ma następującą zasadę:
Jedna rejestracja, jeden list, jeden adres zwrotny.
Proszę nie wysyłać e-mail’i rejestracyjnych z tym samym numerem indeksu lecz z różnym adresem zwrotnym, bo serwer traktuje to jako próbę włamania!
Ponieważ e-maile dochodzą z opóźnieniem – wysłanie takich dwóch różnych listów powoduje całkowite zablokowanie konta i uniemożliwi pobierania oprogramowania.
Aby odblokować konto trzeba będzie podjąć długotrwałą procedurę identyfikacji autora takich listów, co dodatkowo skomplikuje i wydłuży czas uzyskania konta.

Problemy z pobieraniem oprogramowania MSDN AA
    Problemy z pobieraniem oprogramowania pojawiają się jedynie przy pobieraniu wersji w języku polskim, udane próby pobierania oprogramowania mają miejsce najczęściej we wczesnych godzinach porannych (najmniejsze obciążenie serwera).
Wszystkich studentów próbujących pobierać polskojęzyczne oprogramowanie MSDN AA Microsoft’u prosimy o wykonanie co najmniej 10 prób pobierania oprogramowania o różnych porach doby.
Jeśli próby te okażą się daremne prosimy:
    - Zapisać sobie numer klucza wygenerowanego na stronie podczas próby pobierania oprogramowania,
    - Zgłosić się do pok. 4.6.8 we wtorek 12:15 do 13:00 lub czwartek 12:15 do 13:00 wraz z czystą płyta CD lub DVD.