Profesor Andrzej Tylikowski członkiem Polskiej Akademii Umiejętności

Na uroczystym, publicznym posiedzeniu Polskiej Akademii Umiejętności (PAU) ogłoszono nazwiska nowo wybranych członków PAU. Wśród nowych członków jest pracownik Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, prof. dr hab. inż. Andrzej Tylikowski.

60-lecie Wydziału SiMR - Konferencja Jubileuszowa

W dniu 18.10.2013 (piątek) na naszym Wydziale odbędzie się Konferencja Jubileuszowa 60-lecie Wydziału SiMR. Na Konferencję zaproszeni są wszyscy absolwenci, sympatycy i pracownicy naszego wydziału.

Nowa strona Wydziału

Z inicjatywy Pana Dziekana, prof. Stanisława Radkowskiego, od 11 maja 2013r. Wydział SiMR posiada nową stronę.

Zwracamy wszystkim uwagę, że najlepszym sposobem na jej przeglądanie jest menu na czarnym pasku u góry strony. Strona główna posiada też rozbudowane okna tematyczne, które „na skróty” zapewniają szybki dostęp do różnych działów tematycznych portalu.

VI Sympozjum "Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów"

Sympozjum jest poświęcone szeroko rozumianej problematyce rozwoju pojazdów kołowych i gąsienicowych, ich rekonstrukcji oraz konserwacji. Tematyką przewodnią tegorocznego spotkania będą układy przeniesienia napędu.
Podczas części plenarnej zostaną wygłoszone zaproszone referaty. Pozostałych uczestników Sympozjum zachęcamy do prezentacji swoich osiągnięć w postaci plakatu lub do ekspozycji obiektu w części wystawowej. Szczegółowe informacje podane są na stronie internetowej Sympozjum: www.hrkp.simr.pw.edu.pl

Zaproszenie na CAx Innovation

W dniach 11-14.04.2013r w Muzeum Techniki w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się wydarzenie inżynierskie "CAx Innovation" będące rodzajem targów seminariów na temat nowoczesnych technologii w projektowaniu i wytwarzaniu.
Na CAx Innovation będą prezentowane systemy 3D CAD/CAM/CAE wspomagające proces projektowania i wytwarzania, a także pokazywane będą drukarki 3D, skanery 3D, ramiona pomiarowe, rozwiązania wirtualnej rzeczywistości itp. Więcej w pliku PDF lub na stronie http://www.caxinnovation.pl gdzie można się zarejestrować i pobrać bezpłatną wejściówkę.

Półfinał XIV Olimpiady Techniki Samochodowej

23 marca 2013 r. na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbył się półfinał XIV Olimpiady Techniki Samochodowej. W teście liczącym 40 pytań obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp wzięło udział ponad 450 uczniów.