Relacja z otwarcia sezonu sekcji KARDAN

Miniony weekend na Politechnice Warszawskiej zdominowany został przez motocyklistów za sprawą KMDM KARDAN. Już od godziny 10:00 parking za wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych przy ulicy Narbutta wypełniał się fanami jednośladów.

Słoneczna sobota w połączeniu z warkotem silników gwarantowała dobrą zabawę już od samego rana. Podczas XXXIII Warszawskiego Otwarcia Sezonu Motocykli Zabytkowych można było podziwiać ponad 200 niesamowitych maszyn, od weteranów po współczesne produkcje. Spotkać można było takie marki jak: Junak, WSK, SHL, MZ, Indian, Harley-Davidson, Ural, Jawa czy Zündapp, które zabrały nas w niesamowitą podróż w czasie. Najstarszym motocyklem, który odwiedził naszą imprezę był Zündapp DBK 200 z 1935 roku.

Impreza przyciągnęła przede wszystkim motocyklistów z okolic Warszawy. Jednak należy wspomnieć, że najdłuższa trasa przebyta w tym dniu wynosiła aż 350 km! Jak co roku motocykliści wzięli udział w uroczystej paradzie prowadzonej przez władze klubu, której głównym elementem było poświęcenie pojazdów. Wśród osób biorących udział w paradzie byli m.in. Prof. dr hab. inż. Włodzimierz Kurnik oraz dr hab. inż. Piotr Skawiński. Po powrocie rozpoczęły się konkurencje sprawnościowe, w których każdy z uczestników mógł zaprezentować swoje umiejętności. Gymkhana motocyklowa, wolna jazda, ściąganie opony na czas czy jazda saperska to tylko niektóre z  atrakcji, które cieszyły nie tylko samych uczestników, ale również zgromadzoną publiczność. Za wszystkie wyczyny sprawnościowe przyznawane były nagrody sponsorowane przez: Mazowieckie Centrum Poligrafii, Tarbor, Wydawnictwo Komunikacji i Łączności, Muzeum Technik i Przemysłu w Warszawie oraz Księgarnię Historyczną. Nad całą imprezą patronat medialny objęły Automobilista, Radio Aktywne, Motogen.pl oraz TVPW.

Informacje o kolejnych imprezach organizowanych przez KMDM KARDAN oraz fotorelację z Otwarcia Sezonu można zobaczyć na facebook’u: bit.do/kardan. Serdecznie zapraszamy!

Fotorelacja