Półfinał XV Olimpiady Techniki Samochodowej - wyniki

22 marca 2014 r. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbył się półfinał XV Olimpiady Techniki Samochodowej. W teście liczącym 40 pytań obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp wzięło udział 466 uczniów.

XVII edycja Konkursu na najlepszą pracę magisterską

W dniu 04.02.2014 roku odbyło się Seminarium Finałowe XVII edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską obronioną na Wydziale SiMR w roku akademickim 2012/2013. Konkurs odbywał się pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Warszawskiej, prof. Jana Szmidta.

Zwycięzcą Konkursu i zdobywcą I nagrody (Profesorów Wydziału) okazał się: mgr inż. Łukasz Zieliński za pracę: „Propozycja metody sterowania silnika dwupaliwowego o zapłonie samoczynnym ze zmodyfikowanym układem zasilania.”

Pasowanie Uczniów I Klasy ZSSiL 2

W dniu 10 grudnia 2013 roku w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie odbyło się uroczyste Pasowanie Uczniów I Klasy BRD (Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego).

Wizyta delegacji z Technische Universität Berlin

W dniach 13 ÷ 19 października 2013 Politechnika Warszawska i Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych goszczą grupę studentów z Technische Universität Berlin pod kierownictwem Pana Profesora Utza von Wagnera.