Otwarcie Sezonu Motocykli Zabytkowych

Klub Miłośników Dawnej Motoryzacji KARDAN serdecznie zaprasza na XXXIII Warszawskie Otwarcie Sezonu Motocykli Zabytkowych, które odbędzie się 11 kwietnia br. na terenie wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, Narbutta 84.

Półfinał XVI edycji Olimpiady Techniki Samochodowej

W sobotę, 21 marca 2015 r., mury Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej gościły młodych adeptów wiedzy technicznej. Zgodnie z wieloletnią tradycją to właśnie Gmach Samochodów i Ciągników jest areną etapu półfinałowego Olimpiady Techniki Samochodowej. Rozgrywany w tym roku półfinał XVI edycji Olimpiady zgromadził 461 uczniów ze 162 szkół z całej Polski, pod opieką 174 nauczycieli. Z tej liczby wyłoniono 10 finalistów, którzy w maju zmierzą się na egzaminie praktycznym w siedzibie firmy Bosch w Warszawie.

XVIII edycja Konkursu na najlepszą pracę magisterską

W dniu 05.02.2015 roku odbyło się Seminarium Finałowe XVIII edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską obronioną na Wydziale SiMR w roku akademickim 2013/2014. Konkurs odbywał się pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Warszawskiej, prof. Jana Szmidta.

Zwycięzcami Konkursu i zdobywcami I nagrody (Profesorów Wydziału) okazali się: mgr inż. Mariusz Sołtysiak i mgr inż. Marek Tarwacki za pracę: „Projekt wiertarki półautomatycznej do wiercenia w wyrobach wykonanych metalurgią proszków spiekanych”

Porozumienie z ZSP w Przasnyszu

W dniu 28 maja 2014 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu sfinalizowano zawarcie Porozumienia pomiędzy Szkołą a Wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Porozumienie sygnowane wcześniej przed Dziekana Wydziału, prof. Stanisława Radkowskiego podpisał w imieniu Zespołu Szkół Dyrektor mgr Andrzej Brocki w obecności Starosty Przasnyskiego, Pana Zenona Szczepankowskiego.

Porozumienie stanowi realizację Umowy Patronackiej zawartej w lutym 2014 roku pomiędzy Politechniką Warszawską a Powiatem Przasnyskim.

Półfinał XV Olimpiady Techniki Samochodowej - wyniki

22 marca 2014 r. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbył się półfinał XV Olimpiady Techniki Samochodowej. W teście liczącym 40 pytań obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp wzięło udział 466 uczniów.

XVII edycja Konkursu na najlepszą pracę magisterską

W dniu 04.02.2014 roku odbyło się Seminarium Finałowe XVII edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską obronioną na Wydziale SiMR w roku akademickim 2012/2013. Konkurs odbywał się pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Warszawskiej, prof. Jana Szmidta.

Zwycięzcą Konkursu i zdobywcą I nagrody (Profesorów Wydziału) okazał się: mgr inż. Łukasz Zieliński za pracę: „Propozycja metody sterowania silnika dwupaliwowego o zapłonie samoczynnym ze zmodyfikowanym układem zasilania.”

Pasowanie Uczniów I Klasy ZSSiL 2

W dniu 10 grudnia 2013 roku w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie odbyło się uroczyste Pasowanie Uczniów I Klasy BRD (Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego).

Wizyta delegacji z Technische Universität Berlin

W dniach 13 ÷ 19 października 2013 Politechnika Warszawska i Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych goszczą grupę studentów z Technische Universität Berlin pod kierownictwem Pana Profesora Utza von Wagnera.