XI Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”

Jak co roku zapraszamy na organizowane przez Instytut Pojazdów ogólnopolskie sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”, które odbędzie się 8 czerwca 2018 w godz. 10:00–15:00 na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej (Warszawa, ul. Narbutta 84). Będzie to już jedenasta edycja tego wydarzenia.

Sympozjum jest wydarzeniem poświęconym rozwojowi konstrukcji pojazdów, a także (co jest bardzo ważne) przybliża techniki rekonstrukcji pojazdów, mających znaczenie historyczne. Tradycyjną częścią Sympozjum jest wystawa i prezentacja starych pojazdów. Jak zawsze będzie ono okazją do spotkania specjalistów, sympatyków starej motoryzacji oraz osób zainteresowanych osiągnięciami dawnej myśli inżynierskiej.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji będzie „Motoryzacja w Polsce po odzyskaniu niepodległości”. Sympozjum wpisane jest w program wydarzeń organizowanych w Politechnice Warszawskiej w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

XI Sympozjum rozpocznie sesja plenarna (godz. 10:00), podczas której wygłoszonych zostanie kilka referatów. Po niej zaplanowana jest część plakatowa, prezentująca zagadnienia związane z tematyką tegorocznej edycji. Sympozjum zakończy ekspozycja i prezentacja pojazdów historycznych i współczesnych na parkingu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Jak co roku spodziewamy się sprowadzenia rzadkich i interesujących eksponatów.

Zapraszamy osoby zainteresowane osiągnięciami dawnej i współczesnej myśli inżynierskiej, studentów i wykładowców kierunków technicznych, rzeczoznawców, muzealników oraz wszystkich sympatykόw motoryzacji.

Więcej szczegółów na stronie Sympozjum.