Konferencja „Koncepcja nadwozia pojazdu przyszłości”

W środę 12.04.2017 na naszym Wydziale odbyła się konferencja „Koncepcja nadwozia pojazdu przyszłości”, która miała na celu promocję konkursu na projekt nadwozia Elektrycznego Samochodu Przyszłości organizowanego przez spółkę ElectroMobilityPoland.

Na spotkaniu zostały przedstawione założenia konkursu i narzędzia jakimi warto posłużyć się przy realizacji projektu. Umożliwi to udział w konkursie i wsparcie młodych, ambitnych studentów, którzy chcą ukazać światu swoje pomysły i wizje. Studenci mieli również okazję wysłuchać wykładu przedstawiciela firmy Kaniewski Design, który ukazał jak wygląda praca projektanta oraz wykładu dr. inż. Jarosława Seńko, dzięki któremu mogli zapoznać się z regulaminem konkursu, a także narzędziami pomagającymi w procesie projektowania nadwozia.

Konferencja zorganizowana została przy współpracy Wydziałowej Rady Samorządu i przy wsparciu władz wydziału.

Przydatne linki po konferencji:

Alias Design - produkt Autodesk'u, dla którego studenci mają 3-letnią bezpłatną licencję, należy się jedynie zalogować, dodatkowo w zakładce support&learing znajdują się materiały dydaktyczne (lub na portalu youtube.com)

Onshape.com - portal internatowy, który również oferuje gamę narzędzi projektowych w środowisku CAD, konto studenckie jest darmowe,

GrabCAD.com - baza projektów 3D, z możliwością pobrania w różnych formatach,

BlueCar - wspomniany model produkcji pininfarina

OSVehicle - kolejny wspomniany model