XXV Ogólnopolskie Sympozjum „Bezpieczeństwo w pojazdach samochodowych”

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej organizuje w dniu 25.11.2016 (piątek) dwudzieste piąte coroczne sympozjum na temat bezpieczeństwa w pojazdach samochodowych. Sympozja nasze są miejscem spotkania specjalistów, zajmujących się tą tematyką w przemyśle, ośrodkach badawczych, instytutach resortowych i uczelnianych, oraz służą wymianie informacji i integracji środowiska.

Nagroda Naukowa im. Witolda Nowackiego

Miło nam poinformować, że pracownik naszego Wydziału, dr hab. inż. Robert Zalewski, prof. PW, został laureatem VII Edycji Nagrody Naukowej im. Witolda Nowackiego, przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej za wybitne osiągnięcia naukowe lub inżynierskie w zakresie mechaniki teoretycznej i stosowanej oraz zastosowań w budowie maszyn, urządzeń i konstrukcji.

Seminarium wydziałowe poświęcone tematyce elektromobilności

W dniu 16.11.2016 odbędzie się seminarium wydziałowe poświęcone tematyce elektromobilności. Na seminarium zostaną przedstawione działania podejmowane w tej dziedzinie przez poszczególne instytuty, zakłady oraz zespoły badawcze składające się z pracowników różnych jednostek naszego Wydziału.