Szkolenia dla studentów z obsługi specjalistycznego oprogramowania

W ramach programu rozwojowego uczelni NERW 2 PW ruszyły zapisy dla studentów zarejestrowanych na jednym z czterech ostatnich semestrów studiów stacjonarnych I lub II stopnia na bezpłatne warsztaty szkoleniowe dotyczące wykorzystania specjalistycznego oprogramowania w praktyce inżynierskiej.

Premiera elektrycznego bolidu zespołu Proton Dynamic (aktualizacja)

W piątek, 19 lipca 2019 r., o godz. 12 w gmachu wydziału SiMR międzyuczelniany zespół Proton Dynamic, którego trzon techniczny tworzą między innymi studenci naszego wydziału, zaprezentował swój elektryczny bolid – efekt przeszło 2-letnich intensywnych prac.

Zmienione godziny pracy biur obsługi studiów w dniu 10 VII 2019 r.

Uprzejmie informujemy, że w związku ze szkoleniem pracowników w dniu 10.07.2019 r. Biura Studiów Stacjonarnych i Niestacjonarnych będą czynne w godz. 8:15 – 11:00.

Najnowsze wyniki monitoringu karier zawodowych absolwentów PW

Zapraszamy do zapoznania się z opublikowaną przez Biuro Karier Politechniki Warszawskiej prezentacją najnowszych wyników badania losów absolwentów naszej uczelni, w tym także naszego wydziału.

Studenci naszego wydziału laureatami konkusu BE THE BEST

Jarosław Lesiak i Tomasz Oszczepaliński z wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW zajęli trzecie miejsce w tegorocznej edycji konkursu BE THE BEST, organizowanego przez firmę Volkswagen Poznań dla studentów uczelni wyższych z całej Polski.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu badań nieniszczących i diagnostyki

Polskie Towarzystwo Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP organizuje ogólnopolski konkurs o nagrodę Prezesa PTBNiDT SIMP za najlepszą pracę inżynierską lub magisterską zrealizowaną na polskiej uczelni wyższej obejmującą tematykę badań nieniszczących i diagnostyki technicznej. Konkurs adresowany jest do dyplomantów studiów inżynierskich lub magisterskich wydziałów technicznych wszystkich typów szkół wyższych prowadzących studia obejmujące wspomnianą wyżej tematykę.

Kierunki studiów prowadzone przez wydział SiMR na trzecim miejscu w kraju

Z dumą informujemy, że w opublikowanym właśnie przez miesięcznik edukacyjny Perspektywy najnowszym rankingu studiów inżynierskich, prowadzone na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych kierunki studiów MECHANIKA I BUDOWA MASZYN (w obecnym brzmieniu: „Mechanika Pojazdów i Maszyn Roboczych”) oraz MECHATRONIKA (w obecnym brzmieniu: „Mechatronika Pojazdów i Maszyn Roboczych”) zostały sklasyfikowane na trzecim miejscu w kraju.

Skrócone godziny pracy administracji wydziału SiMR

W związku z wprowadzeniem skróconego czasu pracy z powodu upałów, w dniach 11-14 oraz 25-26 czerwca 2019 r. administracja wydziału SiMR pracuje w trybie sześciogodzinnym.

Szkolenia dla nauczycieli akademickich w ramach projektu NERW2 PW

W dniach 5-19 VI br. prowadzone będą zapisy na realizowane w ramach projektu rozwojowego NERW2 PW szkolenia w zakresie szeroko rozumianej inżynierii maszyn i pojazdów, przeznaczone dla nauczycieli akademickich na wydziale SiMR.

CX koncert z cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli”

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów PW zapraszają we wtorek, 4 czerwca br. o godzinie 19:00, na CX koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. Widowisko, którego reżyserem i scenarzystą jest Jarosław Wojciechowski, będzie zatytułowane „Poszedł Jarek na jarmarek”.