Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2013/2014

Dziekan i Rada Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych uprzejmie zapraszają na UROCZYSTOŚĆ INAUGURACJI roku akademickiego 2013/2014.
Uroczystość odbędzie się w Gmachu Wydziału SiMR ul. Narbutta 84 w Audytorium im. Prof. M. Bekkera (sala 2.5) dnia 1 października 2013 roku o godz. 14:00

Rekrutacja jesienna 2013 na Studia Doktoranckie (III stopnia)

Trwa rekrutacja na studia doktoranckie (III stopnia) na Wydziale SiMR w dyscyplinach

• mechanika
  • budowa i eksploatacja maszyn

Przedłużony termin składania dokumentów: 19 września 2013r.

Uwaga!!! Rozmowa kwalifikacyjna dla kandydatów odbędzie się dnia: 24 września 2013r., o godzinie 10.00.

Profesor Andrzej Tylikowski członkiem Polskiej Akademii Umiejętności

Na uroczystym, publicznym posiedzeniu Polskiej Akademii Umiejętności (PAU) ogłoszono nazwiska nowo wybranych członków PAU. Wśród nowych członków jest pracownik Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, prof. dr hab. inż. Andrzej Tylikowski.

Biuro Karier PW - zaproszenie na warsztat rekrutacyjny LIDL BRAND FACTORY

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza studentów ostatnich lat i absolwentów na warsztat rekrutacyjny do programu Lidl Brand Factory organizowany przez Centralę Lidl Polska – pion biznesowy.

60-lecie Wydziału SiMR - Konferencja Jubileuszowa

W dniu 18.10.2013 (piątek) na naszym Wydziale odbędzie się Konferencja Jubileuszowa 60-lecie Wydziału SiMR. Na Konferencję zaproszeni są wszyscy absolwenci, sympatycy i pracownicy naszego wydziału.

Osiągnięcia studentów z Koła Naukowego Mechaników Pojazdów Wydz. SiMR

Green Arrow - miejsce 18, Hussar - miejsce 28

Biuro Karier PW - warsztaty

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej oraz CAT LC Polska zapraszają na warsztaty: "Zostań innowatorem w CAT"

Oferta kierowana jest do wszystkich zainteresowanych innowacjami w branży TSL (transport-spedycja-logistyka), przede wszystkim studentów i absolwentów: Wydziału Transportu, Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz słuchaczy studiów biznesowych MBA.

Nowa strona Wydziału

Z inicjatywy Pana Dziekana, prof. Stanisława Radkowskiego, od 11 maja 2013r. Wydział SiMR posiada nową stronę.

Zwracamy wszystkim uwagę, że najlepszym sposobem na jej przeglądanie jest menu na czarnym pasku u góry strony. Strona główna posiada też rozbudowane okna tematyczne, które „na skróty” zapewniają szybki dostęp do różnych działów tematycznych portalu.

Mechanika i Budowa Maszyn - zwycięstwo PW

W Rankingu Rzeczpospolitej i Wydawnictwa Perspektywy, Politechnika Warszawska zwyciężyła w rankingu kierunków w obszarze KIERUNKI TECHNICZNE w 10 na 11 kategorii.

Nasza Uczelnia okazała się najlepsza między innymi na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Na uroczystej gali 9 maja 2013 roku w siedzibie Rzeczpospolitej, gdzie ogłoszona została kolejna edycja Rankingu, w imieniu PW nagrodę w tej kategorii odebrał Prodziekan Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych.

Studenci SiMR laureatami w Konkursie "Generacja Przyszłości"

Zespół whiteEagle Racing został nagrodzony w konkursie Generacja Przyszłości ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Konkurs ten ma na celu wsparcie finansowe wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności, poprzez wspieranie inicjatyw, a w szczególności uczestnictwa w międzynarodowych zawodach i konkursach.