Obowiązek zgłaszania przypadków podejrzenia zachorowania na COVID-19

Uprzejmie przypominamy wszystkim naszym studentom o obowiązku zgłaszania przypadków podejrzenia zachorowania na COVID-19, zgodnie z zarządzeniem Rektora nr 104/2020.

Zespół WUT SiMRacing Team ponownie na podium zawodów na torze Slovakiaring

Bez wątpienia tor Slovakiaring studenci koła naukowego WUT SiMRacing Team mogą zaliczyć do szczęśliwych. Podobnie jak w roku ubiegłym start ze zbudowanym przez siebie motocyklem wyścigowym zakończył się ukończeniem zawodów na podium.

Stypendium im. Mieczysława Króla dla studentów I roku

Uprzejmie informujemy, że ruszył nabór wniosków o stypendium im. inż. Mieczysława Króla na rok akademicki 2020/2021 dla studentów I roku.

Stypendia Ministra dla studentów za znaczące osiągnięcia

Trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów wykazujących się znaczącymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi związanymi ze studiami, lub znaczącymi osiągnięciami sportowymi (stypendium ministra nie należy mylić ze stypendium rektora).

Uroczystość inauguracji roku akademickiego

Dziekan i Rada Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych uprzejmie zapraszają wszystkich pracowników i studentów do obejrzenia uroczystości inauguracji roku akademickiego 2020/2021 na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych w dniu 1 października 2020 roku o godz. 14:00.

Organizacja zajęć z wychowania fizycznego i zapisy na przedmiot

2 października 2020 rozpoczyna się rejestracja w systemie USOS na przedmiot „Wychowanie fizyczne”.

Lektoraty dla studiów stacjonarnych w semestrze zimowym 2020/2021

Zajęcia z języka angielskiego dla semestrów III i V studiów stacjonarnych będą odbywać się we wtorki i w czwartki. Rozpoczęcie zajęć: 13 X 2020 r.
Zajęcia będą odbywać się w trybie zdalnym, za pośrednictwem MSTeams oraz platformy Moodle OKNO.

Rabat na publikacje Oficyny Wydawniczej PW

Do 31.10.2020 w księgarniach Oficyny Wydawniczej PW (w Gmachu Głównym PW oraz w Gmachu Administracji Centralnej przy ul. Noakowskiego 18/20) obowiązuje 30-procentowy rabat na publikacje tego wydawnictwa.

Konkurs na najlepszą pracę z zakresu inżynierii kosmicznej i systemów autonomicznych

Trwa Konkurs Ministra Obrony Narodowej na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską i rozprawę doktorską poświęconą technologii, technikom lub inżynierii kosmicznej i satelitarnej bądź systemom autonomicznym.

Zmarł mgr Piotr Pajestka

Z głębokim żalem żegnamy naszego Kolegę, Piotra Pajestkę, wieloletniego pracownika administracji Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.