VI Sympozjum "Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów"

Sympozjum jest poświęcone szeroko rozumianej problematyce rozwoju pojazdów kołowych i gąsienicowych, ich rekonstrukcji oraz konserwacji. Tematyką przewodnią tegorocznego spotkania będą układy przeniesienia napędu.
Podczas części plenarnej zostaną wygłoszone zaproszone referaty. Pozostałych uczestników Sympozjum zachęcamy do prezentacji swoich osiągnięć w postaci plakatu lub do ekspozycji obiektu w części wystawowej. Szczegółowe informacje podane są na stronie internetowej Sympozjum: www.hrkp.simr.pw.edu.pl

Zapisy na studia I stopnia

Od 7 maja do 4 lipca 2013r. trwały internetowe zapisy na studia stacjonarne I stopnia. Rejestracja kandydatów odbywała się za pomocą wspólnego dla całej PW portalu. www.zapisy.pw.edu.pl.

Ogłoszenie wyników

• pierwszej tury kwalifikacji - 10 lipca,
  • drugiej tury – 18 lipca,
  • trzeciej tury – 24 lipca.

Nowy kierunek: "Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych"

Trwają przygotowania do uruchomienia od roku akademickiego 2013/14 nowego kierunku na studiach inżynierskich I stopnia.

Kierunek Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych ma na celu wykształcenie inżyniera, który sprosta intensywnemu rozwojowi techniki, gotowego podjąć pracę w zakresie konstrukcji napędów elektro - mechanicznych w szczególności dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych, włączając w to pojazdy autonomiczne i specjalne.

Zaproszenie na CAx Innovation

W dniach 11-14.04.2013r w Muzeum Techniki w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się wydarzenie inżynierskie "CAx Innovation" będące rodzajem targów seminariów na temat nowoczesnych technologii w projektowaniu i wytwarzaniu.
Na CAx Innovation będą prezentowane systemy 3D CAD/CAM/CAE wspomagające proces projektowania i wytwarzania, a także pokazywane będą drukarki 3D, skanery 3D, ramiona pomiarowe, rozwiązania wirtualnej rzeczywistości itp. Więcej w pliku PDF lub na stronie http://www.caxinnovation.pl gdzie można się zarejestrować i pobrać bezpłatną wejściówkę.

Dziewczyny na Politechniki

25 kwietnia w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych w Warszawie, ul. Koszykowa 45 organizowany jest Dzień Otwarty dla Dziewczyn w Politechnice Warszawskiej.

Półfinał XIV Olimpiady Techniki Samochodowej

23 marca 2013 r. na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbył się półfinał XIV Olimpiady Techniki Samochodowej. W teście liczącym 40 pytań obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp wzięło udział ponad 450 uczniów.

IAESTE Case Week - sprawdź się w praktyce

Case Week to coroczna seria szkoleń przeprowadzanych na najlepszych uczelniach technicznych w Polsce. Stawiamy na praktyczne umiejętności, dlatego warsztaty odbywają się w formule Case Study, a zatem uczestnicy pracują nad konkretnymi problemami, z którymi spotykają się pracownicy firm.