Przedłużenie zapisów w programie Erasmus+ do 17 marca br.

Informuje, że zapisy na wyjazdy w programie Erasmus+ zostały przedłużone do dnia 17 marca.

Swoje zgłoszenia prosimy kierować bezpośrednio droga mailową  do  koordynatora  programu  na  wydziale SiMR dr Andrzeja Selenty:
Andrzej.Selenta@simr.pw.edu.pl

Spotkanie z prof. Andrzejem S. Nowakiem - czwartek, 13 marca br.

Prof. Andrzej S. Nowak

Dziekan College of Engineering, Auburn University Prezes Rady Polskich Inżynierów w Ameryce
Północnej wygłosi referat na temat: Wyższe Szkolnictwo Techniczne w USA 13.03.2014r.
(czwartek) o godz. 11:15 w Sali Multimedialnej.

Rusza II edycja konkursu "Polski Wynalazek"!

Masz głowę pełną pomysłów, które sprawią, że życie codzienne może stać się prostsze? Lubisz projektować i masz w sobie żyłkę prawdziwego wynalazcy? Zgłoś swój pomysł do konkursu "Polski Wynalazek 2014"! Nagrodą w konkursie na najciekawszą innowację jest 50 tys. zł.

Spotkanie w sprawie programu Erasmus+

W dniu 6 marca (czwartek) o godzinie 18:00 w Sali Multimedialnej (parter) gmachu SiMR, odbędzie się spotkanie w sprawie programu Erasmus+

Udział SiMR i PW na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Pracownicy i studenci Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW wzięli udział w Międzynarodowych Targach Poznańskich „Polagra”.

Na stoisku, które zajmowało powierzchnię 9m2 prezentowano ofertę wydziału (w tym dydaktyczną i badawczą) oraz Politechniki Warszawskiej. Można było zapoznać się z przykładowymi pracami dyplomowymi, tematyką prac badawczych czy też działalnością Kół Naukowych.  Dokonania tych ostatnich, w postaci mechatronicznej platformy przegubowej wzbudziły duże zainteresowanie.

Komunikat Biura ds. projektu Program Rozwojowy PW

Najbliższe akcje Biura ds. projektu Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej:

• Warsztaty z kompetencji miękkich dla osób niepełnosprawnych. więcej >>
  • ZDOBĄDŹ STYPENDIUM NA STAŻ – II spotkanie informacyjne. więcej >>
  • Ogłaszamy konkurs Zdobądź stypendium na staż. więcej >>

100-lecie Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej

Z tej okazji Politechniki Warszawskiej zaprasza do wspólnego udziału w obchodach tej uroczystości.
Komitet Programowo-Organizacyjny, na którego czele stoi prof. Władysław Wieczorek - Prorektor ds. Studenckich, przygotował szereg wydarzeń. Jubileusz zostanie zainaugurowany przez bal charytatywny. W ramach obchodów są planowane także liczne publikacje, wydarzenia kulturalne i naukowe oraz konkursy.

Badanie Losów Absolwentów Politechniki Warszawskiej

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej rozpoczyna kolejną edycję Badania Losów Absolwentów, którego celem jest poznanie opinii na temat ukończonych studiów oraz uzyskanie informacji na temat aktualnej sytuacji Absolwentów PW na rynku pracy.
Więcej w portalu PW

Stypendia na staże długoterminowe

W ramach projektu Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej uruchomiony został kolejny projekt, którego celem jest sfinansowanie 3-miesięcznych pobytów stażowych w przedsiębiorstwach oraz instytucjach naukowych.

Program staży jest przeznaczony dla studentów 9 jednostek Politechniki Warszawskiej, w tym dla studentów Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych.

O stypendium mogą się ubiegać studenci studiów stacjonarnych Wydziału SiMR:

• posiadający status studenta w dniu składania dokumentów oraz w trakcie trwania stażu.
  • ostatniego roku studiów I stopnia
  • w trakcie trwania studiów II stopnia

Zaproszenie na seminarium Bosch Rexroth i IMRC

Firma Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz Instytut Maszyn Roboczych Ciężkich PW zapraszają w dniu 27 lutego 2014 r. (czwartek) na seminarium o tematyce:

"Dydaktyka i programy szkoleniowe z zakresu hydrauliki firmy Bosch Rexroth"

Miejsce: Audytorium im. Prof. Zbigniewa Osińskiego (Gmach Samochodów i Ciągników PW), ul. Narbutta 84, Warszawa.