29.09.2014 - Inauguracja; 1.X.2014 - zajęcia

Zgodnie z zarządzeniem nr 4/2014 Dziekana Wydziału SiMR:

Dzień 29 września 2014 r. (poniedziałek) jest na Wydziale SiMR dniem wolnym od zajęć dydaktycznych - Uroczysta Inauguracja.

Dzień 1 października 2014 r. (środa) jest dniem, w którym odbywają się zajęcia dydaktyczne zgodnie z planem zajęć w poniedziałek.

Wydział SiMR na 18 Pikniku Naukowym

Na Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w dniu 31 maja 2014 roku studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych przygotowali wiele stanowisk związanych z aspektami naukowymi i inżynierskimi w obszarze szeroko pojętej motoryzacji.

Zmiana terminu konsultacji prof. St. Radkowskiego

W dniu 06 czerwca 2014 r. konsultacje Dziekana prof. dr. hab. inż. Stanisława Radkowskiego są odwołane z powodu wyjazdu służbowego i odbędą się dnia 09 czerwca 2014 r. (poniedziałek) w godz. 12-13.

Biuro Karier PW zaprasza na warsztaty w czerwcu

Idealny kandydat, starający się o pracę, ceniony jest nie tylko za wiedzę specjalistyczną, lecz także za „umiejętności miękkie”, np. asertywność, umiejętność radzenia sobie z presją czasu, komunikatywność itp. Wiedząc o tym, jak ważne są te kompetencje w życiu zawodowym i osobistym Biuro Karier oferuje studentom PW szeroki wybór bezpłatnych warsztatów.
Aktualna oferta warsztatów:

• Zarządzanie sobą w czasie – 14 czerwca (sobota), godz. 9:00 - 17:00
  • Warsztat antystresowy – 15 czerwca (niedziela), godz. 9:00 - 17:00
  • Samopoznanie i definiowanie celów zawodowych – 16 czerwca (poniedziałek), godz. 9:00 -17:00

Szczegóły i informacje o zapisach dostępne są na stronie www.bk.pw.edu.pl

Sesje z coachem i doradcą w czerwcu

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej ze statusem osoby niepełnosprawnej na czerwcowe sesje  z coachem i/lub sesje z doradcą zawodowym.

Porozumienie z ZSP w Przasnyszu

W dniu 28 maja 2014 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu sfinalizowano zawarcie Porozumienia pomiędzy Szkołą a Wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Porozumienie sygnowane wcześniej przed Dziekana Wydziału, prof. Stanisława Radkowskiego podpisał w imieniu Zespołu Szkół Dyrektor mgr Andrzej Brocki w obecności Starosty Przasnyskiego, Pana Zenona Szczepankowskiego.

Porozumienie stanowi realizację Umowy Patronackiej zawartej w lutym 2014 roku pomiędzy Politechniką Warszawską a Powiatem Przasnyskim.

Dobry udział studentów SiMR w zawodach Aventics Pneumobil Bosch Rexroth

W dniach 16-17  maja 2014 drużyna SiMR Team z pojazdem pneumatycznym Batmobil z sukcesem wystartowała w kolejnej edycji międzynarodowych zawodów Aventics Pneumobil Bosch Rexroth w Eger (Węgry).

Wykład prof. Meira Shillora z Oakland University

W środę 28.05.2014 r. w godz. 12:15 - 14:00 w sali MULTIMEDIALNEJ prof. Meir Shillor z Department of Mathematics and Statistics, Oakland University, USA przedstawi referat pt. "The mathematics of change".

Biuro Karier oragnizuje warsztaty i spotkania

Biuro Karier PW zaprasza na spotkania i warsztaty od 24 maja 2014

Sukcesy studentów SiMR w zawodach The Shell Eco Marathon Europe

Studenci z Koła Naukowego Mechaników Pojazdów działającego na Wydziale SiMR po raz kolejny uczestniczyli w zawodach The Shell Eco Marathon Europe.

Pojazd "Hussar" poprawił zeszłoroczny wynik przejeżdżając 375,86 km na 1 litrze benzyny (326 km w 2013roku). Dało to 26 miejsce na 59 drużyn startujących w kategorii Prototype - Gasoline i jako jedyny z polskich pojazdów spalinowych uzyskał oficjalny wynik.

Drugi pojazd, elektryczny bolid "Green Arrow" startujący w kategorii Urban Concept - Battery electric zajął 15 miejsce (42,66 km/kWh) spośród 31 ekip startujących w zawodach.