Udział SiMR i PW na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Pracownicy i studenci Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW wzięli udział w Międzynarodowych Targach Poznańskich „Polagra”.

Na stoisku, które zajmowało powierzchnię 9m2 prezentowano ofertę wydziału (w tym dydaktyczną i badawczą) oraz Politechniki Warszawskiej. Można było zapoznać się z przykładowymi pracami dyplomowymi, tematyką prac badawczych czy też działalnością Kół Naukowych.  Dokonania tych ostatnich, w postaci mechatronicznej platformy przegubowej wzbudziły duże zainteresowanie.

Komunikat Biura ds. projektu Program Rozwojowy PW

Najbliższe akcje Biura ds. projektu Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej:

• Warsztaty z kompetencji miękkich dla osób niepełnosprawnych. więcej >>
  • ZDOBĄDŹ STYPENDIUM NA STAŻ – II spotkanie informacyjne. więcej >>
  • Ogłaszamy konkurs Zdobądź stypendium na staż. więcej >>

100-lecie Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej

Z tej okazji Politechniki Warszawskiej zaprasza do wspólnego udziału w obchodach tej uroczystości.
Komitet Programowo-Organizacyjny, na którego czele stoi prof. Władysław Wieczorek - Prorektor ds. Studenckich, przygotował szereg wydarzeń. Jubileusz zostanie zainaugurowany przez bal charytatywny. W ramach obchodów są planowane także liczne publikacje, wydarzenia kulturalne i naukowe oraz konkursy.

Badanie Losów Absolwentów Politechniki Warszawskiej

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej rozpoczyna kolejną edycję Badania Losów Absolwentów, którego celem jest poznanie opinii na temat ukończonych studiów oraz uzyskanie informacji na temat aktualnej sytuacji Absolwentów PW na rynku pracy.
Więcej w portalu PW

Stypendia na staże długoterminowe

W ramach projektu Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej uruchomiony został kolejny projekt, którego celem jest sfinansowanie 3-miesięcznych pobytów stażowych w przedsiębiorstwach oraz instytucjach naukowych.

Program staży jest przeznaczony dla studentów 9 jednostek Politechniki Warszawskiej, w tym dla studentów Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych.

O stypendium mogą się ubiegać studenci studiów stacjonarnych Wydziału SiMR:

• posiadający status studenta w dniu składania dokumentów oraz w trakcie trwania stażu.
  • ostatniego roku studiów I stopnia
  • w trakcie trwania studiów II stopnia

Zaproszenie na seminarium Bosch Rexroth i IMRC

Firma Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz Instytut Maszyn Roboczych Ciężkich PW zapraszają w dniu 27 lutego 2014 r. (czwartek) na seminarium o tematyce:

"Dydaktyka i programy szkoleniowe z zakresu hydrauliki firmy Bosch Rexroth"

Miejsce: Audytorium im. Prof. Zbigniewa Osińskiego (Gmach Samochodów i Ciągników PW), ul. Narbutta 84, Warszawa.

XVII edycja Konkursu na najlepszą pracę magisterską

W dniu 04.02.2014 roku odbyło się Seminarium Finałowe XVII edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską obronioną na Wydziale SiMR w roku akademickim 2012/2013. Konkurs odbywał się pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Warszawskiej, prof. Jana Szmidta.

Zwycięzcą Konkursu i zdobywcą I nagrody (Profesorów Wydziału) okazał się: mgr inż. Łukasz Zieliński za pracę: „Propozycja metody sterowania silnika dwupaliwowego o zapłonie samoczynnym ze zmodyfikowanym układem zasilania.”

Wybór specjalności - Studenci III roku – Studiów Niestacjonarnych

Wybór specjalności odbywać się będzie za pomocą USOSWeb.
USOSWeb będzie uruchomiony do zapisów w dniach
           17.01.2014 (piątek) – 02.02.2014 r. (niedziela)

Po tym terminie system będzie zablokowany, a studenci, którzy nie dokonali zapisu
będą przypisani do specjalności wybranej przez Dziekana bez możliwości składania odwołań.

Studenci, którzy nie odebrali hasła do USOSWeb, mogą odebrać hasło w dniach:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek godz. 8:15 – 16:00, czwartek godz. 8:15 – 14:00. pok. 0.7.

Informacje o specjalnościach znajdują się pod adresem:
Strona główna Wydziału » Studia » Studia niestacjonarne (zaoczne) » Wybór specjalności - materiały

Harmonogram sesji zimowej - studia stacjonarne

W dziale:  Strona główna Wydziału » Studia » Studia stacjonarne »
podane są już harmonogramy sesji zimowej 2013/2014 dla poszczególnych lat, dla studiów stacjonarnych

Harmonogram sesji zimowej - studia niestacjonarne

W dziale:  Strona główna Wydziału » Studia » Studia niestacjonarne (zaoczne) »
podane są już harmonogramy sesji zimowej 2013/2014 dla poszczególnych lat, dla studiów niestacjonarnych