Wręczenie grantów w ramach programu "Generacja Przyszłości"

W sobotę, 11 października odbyła się gala wręczenia grantów z programu Generacja Przyszłości przez Minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. dr hab. Lena Kolarską-Bobińską.  Wyróżniony został zespół studentów z Koła Naukowego Mechaników Pojazdów, w składzie:

Michał Trojgo, Łukasz Kurkus, Damian Walczak, Damian Jarzębowski, Maciej Wnukowski pod opieką dr hab. inż. Piotra Skawińskiego.

Cykl wykładów Visiting Professora He Hongwen

Wydział SiMR oraz Centrum Współpracy Międzynarodowej zapraszają na cykl wykładów

Wykładowca: Profesor He Hongwen

”Napędy hybrydowe pojazdów drogowych z elektrochemicznym zasobnikiem energii, modelowanie i analiza"

Wykłady prowadzone są w jęz. angielskim.

Obowiązkowe szkolenie BHP dla I roku

Obowiązkowe szkolenie BHP dla studentów I roku odbędzie się w następujących terminach (są to jedyne terminy w tym roku akademickim):

Rozdanie indeksów i legitymacji studentom I roku

Rozdanie indeksów i legitymacji studentom I roku Studiów I stopnia Stacjonarnych w dniu 29 września 2014 r. (poniedziałek) po inauguracji roku akademickiego.

Rozdanie indeksów i legitymacji studentom I roku Studiów I stopnia Niestacjonarnych Zaocznych w dniu 17 października 2014 r. (piątek) w godzinach 15:00 - 18:00.

Dziekanat nieczynny (24 i 25.IX.2014 )

Dziekanat studiów stacjonarnych i niestacjonarnych w dniach:

• 24.09.2013 (środa) i
  • 25.09.2014 (czwartek)

będzie nieczynny z powodu uzupełniania rejestracji studentów i tworzenia grup dziekańskich w systemie USOS.

Uwaga studenci I roku - zapisy na WF

Studenci I roku powinni zapisać się na zajęcia z Wychowania Fizycznego” w USOSWeb w terminie 24.09.2014 (środa) od godziny 9:00 do 29.09.2014 (poniedziałek) do godziny 16:00.

Letnie występy studentów SiMR na międzynarodowych zawodach Formuła Student

W roku akademickim 2013/14 studenci Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych realizowali projekt Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Generacja Przyszłości". W ramach tego projektu zmodernizowano bolid Formuła Student oraz zorganizowano letnie wyjazdy na zawody do Wielkiej Brytanii oraz na Węgry.

Udział Wydziału SiMR w Europejskim Tygodniu Zrównoważonej Energii

Na terenach kampusu SGGW w sobotę 13 września odbyły się lokalne (warszawskie) wydarzenia związane z Europejskim Tygodniem Zrównoważonej Energii. Wydarzenie poświęcone było propagowaniu wiedzy o rozwiązaniach proekologicznych i efektywnemu gospodarowaniu energią.

Zmiana harmonogramu zajęć na Wydziale SiMR

Zmiana harmonogramu zajęć dydaktycznych na Wydziale SiMR w dniach 29 września oraz 1 października 2014 r.

Dzień 29 września 2014 r. (poniedziałek) jest na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych dniem, w którym o godz. 10.00 w s. 2.5. odbywa się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2014/2015 i jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

Dzień 1 października 2014 r. (środa) na Wydziale SiMR jest dniem, w którym odbywają się zajęcia dydaktyczne zgodnie z planem zajęć w poniedziałek.

Patrz pełny tekst zarządzenia Dziekana

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015

W dniu 29 września 2014 roku (poniedziałek) o godz. 10:00 w Gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych przy ul. Narbutta 84 w Audytorium im. Prof. M. Bekkera (sala 2.5) odbyła się uroczystość inauguracji roku akademickiego 2014/2015.

Obchody odbywały się zgodnie z programem:

1. Hymn Państwowy,
  2. Wystąpienie Dziekana,
  3. Wystąpienie Rektora,
  4. Immatrykulacja,
  5. Wystąpienie przedstawiciela Absolwentów,
  6. Wystąpienie przedstawiciela Samorządu Studenckiego,
  7. Wręczenie nagród JM Rektora Politechniki Warszawskiej,
  8. Wręczenie medali Za Zasługi dla Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej,
  9. Sprawy organizacyjne - przedstawienie opiekuna I roku,
  10. Oficjalne otwarcie roku akademickiego 2014/2015,
  11. Wykład inauguracyjny dr. hab. inż. Jędrzeja Mączaka pt. "Sieci wymiany danych w pojazdach",