Stypendia na staże długoterminowe - III konkurs

W ramach projektu Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej otwarty został III Konkurs na "Stypendia na staże".

Celem jest sfinansowanie 3-miesięcznych pobytów stażowych w przedsiębiorstwach oraz instytucjach naukowych.

Program staży, podobnie jak w poprzednich Konkursie jest przeznaczony dla studentów Politechniki Warszawskiej, w tym dla studentów Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych.

O stypendium mogą się ubiegać studenci studiów stacjonarnych Wydziału SiMR:

• posiadający status studenta w dniu składania dokumentów oraz w trakcie trwania stażu.
  • ostatniego roku studiów I stopnia
  • w trakcie trwania studiów II stopnia

9 stycznia 2015 r. "wtorek za piątek"

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora nr 25/2014 z dnia 09/04/2014
w semestrze zimowym, w PIĄTEK  9 stycznia 2015r. odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć we WTOREK.

Zaproszenie na kolejny mecz siatkówki AZS PW

28 grudnia siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej meczem z BBTS Bielsko-Biała zakończą długi siatkarski rok 2014. Dla „Inżynierów” będzie to wyśmienita okazja, by udanie zrewanżować się ekipie Piotra Gruszki za październikową porażkę w bielskiej hali 2-3.

BBTS to drużyna mająca w składzie zawodników z solidnym plusligowym doświadczeniem – Grzegorza Pilarza (5 lat w Kędzierzynie), Wojciecha Ferensa (3 lata w Olsztynie), Wojciecha Sobalę czy też byłego gracza m.in. AZS PW Bartłomieja Neroja. Ważnymi postaciami podbeskidzkiej drużyny są też reprezentanci: Argentyny - José Luis „Pepe” González i Ukrainy – Serhij Kapełuś, którego kibice AZS Politechniki pamiętają z występów w stołecznych barwach.

Taki zestaw, uzupełniony debiutującym w roli trenera Piotrem Gruszką, zdawał się przed sezonem gwarantować bezpieczną lokatę w środku tabeli. Tymczasem po 15 kolejkach BBTS z dorobkiem 9 punktów i 3 wygranych spotkań plasuje się na przedostatniej, trzynastej pozycji.

Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz pomyślności w Nowym Roku
Wszystkim Pracownikom, Studentom i Przyjaciołom
Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych
życzy
Dziekan Wydziału SiMR
Profesor Stanisław Radkowski

Godziny dziekańskie 17.12.2014 (środa)

W dniu 17 grudnia 2014 r. (środa), w związku z organizowanym w tym dniu corocznym spotkaniem świątecznym studentów Wydziału, ustanawiam godziny dziekańskie od godz. 12:00 do godz. 14:00 dla odbywających się w tym czasie wykładow.

Zaproszenie na spotkanie

W dniu 10 grudnia (środa) 2014 o godz. 14:15 (do 16:00) w Sali Multimedialnej w ramach  zajęć ”Przedsiębiorczość Innowacyjna” odbędzie się spotkanie z firmą MotoKariera zajmującą  się budowaniem karier w branży motoryzacyjnej www.motokariera.pl

Szkolenie "APD"

Szkolenie z systemu „Archiwum Prac Dyplomowych” dla prowadzących prace dyplomowe inżynierskie i magisterskie na Wydziale SiMR odbędzie się dnia 11.12.2014 o godz. 12.00 w sali multimedialnej.

Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska

Instytut Pojazdów Politechniki Warszawskiej zaprasza na

XXII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe
Motoryzacyjne Problemy Ochrony Środowiska

które odbędzie się w dniu 5 grudnia 2014 r. w Warszawie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej w gmachu Samochodów i Ciągników przy ul. Narbutta 84, audytorium im. prof. Zbigniewa Osińskiego (parter)
Sympozjum organizowane jest przy współpracy z PTNSS, KONES i PTPE.

Systemy Mechatroniczne Pojazdów i Maszyn Roboczych

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej zaprasza na

VI Międzynarodową Konferencję
„Systemy Mechatroniczne Pojazdów i Maszyn Roboczych”

która odbędzie się w dniu 28 listopada 2014 r. w Warszawie na Wydziale SiMR PW w gmachu Samochodów i Ciągników, przy ul. Narbutta 84.

Druga edycja konkursów na celowe wyjazdowe stypendia naukowe

Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych ogłosił drugą edycję konkursów na celowe wyjazdowe stypendia naukowe dla doktorantów i nauczycieli akademickich PW w ramach projektu „Wsparcie inicjatyw Politechniki Warszawskiej w kształceniu i doskonaleniu kadr w zakresie innowacyjnych technik teleinformatycznych”.