Konferencja Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej 2008-2015

21 maja 2015 r., godz. 13.00, Mała Aula Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej (Plac Politechniki 1)

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji podsumowującej projekt Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej.

Świetny występ studentów KNMR SiMR na zawodach Aventics Pneumobil

W dniach 8-9 maja 2015 drużyna SiMR Pneumo Team z sukcesem wystartowała w kolejnej edycji międzynarodowych zawodów Aventics Pneumobil Competition w miejscowości Eger (Węgry). Zawody dotyczyły pojazdów pneumatycznych. Pojazd wystawili studenci z Koła Naukowego Maszyn Roboczych w składzie: Paweł Bugała, Maciej Miernik, Łukasz Miernik, Norbert Izdebski, Adrian Antoniak, Marta Pogorzelska. Opiekunem grupy studentów jest dr inż. Paweł Ciężkowski.

VIII Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów” – 21.05.2015 r. (czwartek)

W dniu 21 maja 2015 r. Instytut Pojazdόw PW organizuje na Wydziale SiMR VIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe poświęcone „Historycznemu Rozwojowi Konstrukcji Pojazdów”.
Sympozjum poświęcone jest historii rozwoju konstrukcji pojazdów, przybliża techniki rekonstrukcji i konserwacji obiektów mających znaczenie historyczne, i jak co roku jest okazją do spotkania specjalistów, sympatyków starej motoryzacji oraz osób zainteresowanych osiągnięciami dawnej myśli inżynierskiej.

Biuro Karier zaprasza 16-17 maja

Myślenie projektowe (design thinking), to pięcioetapowy, interdyscyplinarny, proces tworzenia innowacyjnych rozwiązań w obszarze produktów i usług.
Stawia on w centrum zainteresowania użytkownika i jego realne potrzeby. Jeśli zatem chcesz dowiedzieć się jak ten proces przebiega, jakie narzędzia wykorzystuje i jak wspiera rozwój organizacji biznesowych i społecznych, to ten warsztat jest zdecydowanie dla Ciebie.

Piknik edukacyjny Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy wszystkich małych i dużych, samodzielnie, ze szkołą lub z rodziną do udziału w Pikniku Edukacyjnym Politechniki Warszawskiej organizowanym w dniach 15-16 maja 2015 roku.

Dzień Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych (12 maja)

W dniu 12 maja odbyły się obchody Dnia Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych. Społeczność akademicka wydziału oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym posiedzeniu Rady Wydziału, jubileuszu prof. Antoniego Szumanowskiego i posiedzeniu Rady Patronackiej.

Prezentowano nowe modele samochodów, koła naukowe przedstawiły również swoje pojazdy.

Druga część Dnia Wydziału miała charakter piknikowy. Rozpoczęła się meczem piłki siatkowej Kadra - Studenci. Przewidziano też inne, liczne atrakcje.

Biuro Karier zaprasza

• 13.05.2015r. (środa) godz. 12:15
    Spotkanie z pracodawcą: European Security Trading "Oprogramowanie dedykowane systemom zabezpieczeń technicznych", więcej
  • 14.05.2015r. (czwartek), godz. 15:00
    Bezpłatne seminarium pt.: "Ochrona własności intelektualnej w Internecie", więcej
  • 20.05.2015r. (środa) godz. 12:15
    Spotkanie z pracodawcą: UL International Polska "Bezpieczne Projektowanie Urządzeń - Podstawy", więcej

Godziny dziekańskie 12.V, 14.V

• 12 maja 2015 (wtorek) - Dzień Wydziału SiMR,
    godziny dziekańskie od 14:00 do końca dnia dla odbywających się w tym czasie wykładów na studiach stacjonarnych.
  • 14 maja 2015 (czwartek) - Piknik Południa,

Biuro Karier PW zaprasza

Warsztaty - Zarządzanie projektami – 9-10 maja (PR PW)

Podstawowym celem szkolenia jest rozwijanie kluczowych umiejętności niezbędnych do sprawnego prowadzenia projektów we wszystkich jego etapach ze szczególnym uwzględnieniem najlepszych praktyk zarządzania projektami.
więcej na stronie Biura Karier

Warsztaty - Efektywna i efektowna autoprezentacja - 10 maja (PRPW)

Na szkoleniu nauczysz się tego co jest Ci potrzebne, aby swobodnie prowadzić wystąpienia publiczne, korzystając ze swoich naturalnych zasobów we wsparciu żelaznych złotych zasad prezentacji. Po szkoleniu będziesz wiedział jak przygotować się i poprowadzić prezentację tak, żebyś był z niej zadowolony a słuchacze pod wrażeniem Twojego wystąpienia.
więcej na stronie Biura Karier

Konferencja prasowa poświęcona konkursowi Shell Eco-marathon

W dniu 23 kwietnia odbyła się konferencja prasowa poświęcona konkursowi Shell Eco-marathon, zorganizowana przez Shell Polska.