Absolwenci Politechniki Warszawskiej w czołówce rankingu wynagrodzeń

Politechnika Warszawska po raz kolejny plasuje się na drugiej pozycji wśród krajowych uczelni pod względem wysokości zarobków jej absolwentów.

XIV edycja Programu Stypendia Pomostowe 2015/16 - Segment IA

Stypendia pomostowe to stypendia na I rok studiów. Skierowane są do ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miast i wsi, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. Program Stypendiów Pomostowych, poprzez ufundowanie stypendium na I rok studiów, ułatwia młodym ludziom podjęcie studiów, i stanowi  furtkę do rozbudowanego systemu stypendialnego na kolejne lata studiów.

Studenci SiMR na międzynarodowych zawodach Shell Eco-Marathon

W dniach 22-24 maja obyła się w Rotterdamie kolejna edycja międzynarodowych zawodów "The Shell Eco-Marathon". Zawody te są coroczną rywalizacją sponsorowaną przez koncern Shell. Zadaniem uczestników jest samodzielne zaprojektowanie i zbudowanie jak najbardziej energooszczędnych pojazdów. W zawodach wystartowały dwa pojazdy zbudowane przez studentów z Koła Naukowego Mechaników Pojazdów, pojazd Green Arrow startujący w kategorii "Urban Concept" oraz pojazd Hussar startujący w kategorii "Prototype".

UWAGA - studia niestacjonarne

W związku  z pogrzebem prof. Hieronima Jakubczaka w dniu 22.05.2015r. (piątek) dziekanat studiów niestacjonarnych będzie nieczynny.

Zaproszenie na seminarium

Instytut Maszyn Roboczych Ciężkich Wydziału SiMR Zaprasza PRACOWNIKÓW i Studentów
w dniu 26 maja 2015 r (wtorek)   godz. 14:00-18:00,  sala 3.4
na seminarium poprowadzone przez firmę Ponar Wadowice S.A  producenta i projektanta hydrauliki siłowej, pod tytułem:

Hydraulika siłowa – od teorii do praktyki, kierunki rozwoju

Konkurs dla studentów i doktorantów w ramach projektu TRAVISIONS 2016

Konkurs jest skierowany do studentów I, II oraz III stopnia, w wyniku którego zwycięskie zespoły będą miały możliwość zaprezentowania swoich pomysłów szerokiemu, międzynarodowemu gremium podczas konferencji Transport Research Arena (TRA) 2016.
Spotkanie informacyjne odbędzie się we wtorek 26 maja 2015 roku o godzinie 16:15 w sali multimedialnej Gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych.

Ważna informacja - plan piątkowy w poniedziałek, 1.06.2015

W semestrze letnim:
01.06.2015 r. (poniedziałek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek

patrz Zarządzenie Rektora nr 25/2014 z dnia 09/04/2014

Zmarł prof. nzw. dr hab. inż. Hieronim Jakubczak

———————————————————————————————————————————

W dniu 16 maja 2015 roku odszedł od nas nagle w wieku 67 lat

prof. nzw. dr hab. inż. Hieronim Jakubczak

Wieloletni pracownik naukowy i dydaktyczny Instytutu Maszyn Roboczych Ciężkich na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW

Prodziekan Wydziału ds. Dydaktycznych w latach 2005-2012, Przewodniczący Komisji Programowej RW, członek grup: zmęczeniowej oraz mechaniki pękania Komitetu Budowy Maszyn PAN, wybitny specjalista w zakresie trwałości zmęczeniowej i kruchego pękania konstrukcji nośnych maszyn roboczych. Świetny dydaktyk i wychowawca młodzieży.

Szkolenia dla niepełnosprawnych studentów i doktorantów PW

Temat: warsztaty Excel, Access, AutoCAD

program, terminu, zakres

Biuro Karier - spotkanie z pracodawcą: Tetra Pak

Tematem spotkania będzie
"Rekrutacja na stanowisko Technical Key Account Manager"
Spotkanie dedykowany jest wszystkim studentom Politechniki Warszawskiej.
więcej na stronie Biura Karier