Międzyuczelniany zespół studencki Proton Dynamic buduje elektryczny bolid

Studenci naszego wydziału wraz ze studentami Szkoły Głównej Handlowej pracują nad elektrycznym bolidem na międzynarodowe zawody Formuła Student. W lipcu na torze wyścigowym Riccardo Paletti w okolicach Parmy zmierzą się z najlepszymi drużynami z całego świata.

Piknik Edukacyjny i Noc Muzeów w obiektach Politechniki Warszawskiej

W sobotę 19 maja 2018 r. Politechnika Warszawska zaprasza do wspólnego spędzenia dnia i nocy. Dwanaście godzin pełnych atrakcji w ramach „Dnia i nocy PW”, przewidzianych zarówno dla młodszych, jak i starszych, na które składać się będzie tradycyjny Piknik Edukacyjny „Od Mikro do Makro” oraz „Noc Muzeów” na Politechnice Warszawskiej. Obydwa wydarzenie zostały włączone do programu obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Godziny dziekańskie w dniu 11 V 2018 r.

W związku z obchodami Dnia Wydziału SiMR, w dniu 11 maja 2018 r. (piątek) od godz. 13 zostały ustanowione godziny dziekańskie dla odbywających się w tym czasie wykładów na studiach stacjonarnych.

W środę 16 maja 2018 r. zajęcia wg planu piątkowego

Przypominamy, że w środę 16 V 2018 r. zajęcia będą się odbywały według planu obowiązującego w piątki.

Dzień Wydziału SiMR 11 V 2018 r.

11 maja (piątek) obchodzimy Dzień Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, jak co roku organizowany przez władze wydziału we współpracy z Wydziałową Radą Samorządu. To wyjątkowe święto, które integruje środowisko akademickie, jest również okazją dla współpracujących z nami firm do zaprezentowania się przed naszymi studentami, pokazania ciekawych ofert pracy oraz programów stażowych.

Warsztaty „Storytelling with analytics”

Biuro Karier PW oraz firma MicroStrategy zapraszają studentów w dniu 10 maja 2018, w godz. 14:15-17:15 na prowadzone w JĘZYKU ANGIELSKIM warsztaty „Storytelling with analytics – introduction to MicroStrategy Dossier”.

Biuro Karier zaprasza na spotkanie nt. przyszłości elektrycznej motoryzacji

Biuro Karier zaprasza 16 maja 2018, w godz. 14:15-15:45 na organizowane na terenie Kampusu Centralnego PW spotkanie z firmą AVL Software and Functions, poświęcone przyszłości elektrycznej motoryzacji.

Wielka Muzyka w Małej Auli

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów zapraszają 10 maja br. na kolejny, 102. już koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli, na którym wystąpi Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod batutą Dariusza Zimnickiego. Wstęp jest wolny.

WUT SiMRacing Team buduje motocykl na międzynarodowe zawody

Drużyna WUT SiMRacing Team z sekcji działającego na wydziale SiMR Studenckiego Koła Naukowego Mechaników Pojazdów pracuje nad prototypem motocykla klasy preMoto3, przygotowując go na zawody MotoStudent, które odbędą się w październiku w Hiszpanii. Nasz WUT SiMRacing Team będzie tam jedynym zespołem z Polski.

Wydział SiMR ponownie w czołówce rankingu studiów inżynierskich

Wydział SiMR dwukrotnie uplasował się na czwartym miejscu w Polsce w ogólnopolskim rankingu kierunków technicznych. Prowadzone na naszym wydziale kierunki studiów Mechanika i Budowa Maszyn oraz Mechatronika zostały sklasyfikowane na 4. miejscu w tegorocznej edycji Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektyw.