Studenci naszego wydziału zdobywcami sportowego pucharu PW

Studenci wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, startujący w sezonie 2017/2018 w organizowanych przez Studium Wychowania  Fizycznego i Sportu PW oraz Samorząd Studentów PW zawodach sportowych, zdobyli Puchar Politechniki Warszawskiej i uzyskali tytuł Sportowego Mistrza PW.

Dziekanat w okresie wakacyjnym

W okresie wakacyjnym (1 lipca – 3 września) dziekanat dla studiów stacjonarnych i niestacjonarnych będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 14:00.

Otwarcie wystawy „Walka o wolność i tożsamość narodową” w muzeum PW

Muzeum Politechniki Warszawskiej zaprasza na otwarcie wystawy „Walka o wolność i tożsamość narodową. 100-lecie Niepodległości Polski”, które nastąpi w dniu 22 czerwca 2018 r. o godzinie 12:00.

Sondaż studencki na temat kół naukowych i stowarzyszeń studenckich

Biuro ds. Promocji i Informacji oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT PW zapraszają wszystkich studentów do wzięcia udziału w kolejnej edycji sondażu #powiedzPW, która tym razem ma na celu zebranie waszych opinii i doświadczeń dotyczących organizacji studenckich i kół naukowych.

103. koncert z cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli”

Z okazji 10-lecia powstania Wydziału Administracji i Nauk Społecznych, rektor Politechniki Warszawskiej wraz z dziekanem Wydziału Administracji i Nauk Społecznych oraz Samorządem Studentów PW zapraszają 16 maja br. na 103. koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. Wstęp jest wolny.

„Patriotyzm i niepodległość - dar czy wyzwania” – wykład profesora Jana Żaryna

Rektor Politechniki Warszawskiej, Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność PW oraz Archikonfraternia Literacka zapraszają w dniu 7 czerwca 2018 r. o godz. 16.00 do Małej Auli w Gmachu Głównym PW na wykład profesora Jana Żaryna, zatytułowany „PATRIOTYZM I NIEPODLEGŁOŚĆ - DAR CZY WYZWANIA”.

Wykłady prof. Chrisa McMahona z Uniwersytetu Technicznego w Lyngby

W dniach 6-8 czerwca 2018 r. profesor Chris McMahon z Uniwersytetu Technicznego w Lyngby (Dania) wygłosi na wydziale SiMR wykłady poświęcone problematyce projektowania inżynierskiego.

Bezpłatne kursy do egzaminów certyfikacyjnych z języka angielskiego

Studium Języków Obcych PW zaprasza studentów do udziału w bezpłatnych kursach przygotowujących do uzyskania renomowanego certyfikatu potwierdzającego znajomość języka angielskiego: CAE lub IELTS ACADEMIC. Zapisy na semestr zimowy 2018/2019 potrwają od 1 do 15 czerwca 2018 r.

Zmarł prof. dr hab. inż. Sławomir Białas

W dniu 22 maja 2018 roku odszedł w wieku 88 lat prof. dr hab. inż. Sławomir Białas, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Podstaw Budowy Maszyn na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Fotorelacja z Dnia Wydziału

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznych obchodów Dnia Wydziału SiMR, zamieszczonej na stronie elektronicznego biuletynu informacyjnego Politechniki Warszawskiej.