Godziny dziekańskie w dniu 12 XII 2018 r.

W związku z organizowanym spotkaniem z pracownikami wydziału SiMR, w dniu 12 grudnia 2018 r. (środa) od godz. 12:00 do godz. 14:00 zostały ustanowione godziny dziekańskie dla odbywających się w tym czasie wykładów, ćwiczeń, laboratoriów i projektów dla II i III roku wszystkich kierunków studiów stacjonarnych I stopnia prowadzonych w języku polskim i w języku angielskim, oraz dla laboratorium technik komputerowych na I roku wszystkich kierunków studiów I stopnia prowadzonych w języku polskim.

Seminarium uczelniane nt. wdrażania Ustawy 2.0 w Politechnice Warszawskiej

We wtorek 11 grudnia w Małej Auli Gmachu Głównego PW odbędzie się seminarium dotyczące problematyki wdrażania Ustawy 2.0 w naszej Uczelni. Początek o godzinie 16:30.

Wizyta studentów i prof. Utz von Wagnera z TU Berlin

W dniach od 26-30 listopada 2018 r. wydział SiMR gościć będzie profesora Utz von Wagnera z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie, Honorowego Profesora Politechniki Warszawskiej. W ramach wizyty wygłosi on dla studentów polskich i towarzyszących mu słuchaczy z Niemiec cykl wykładów z szeroko rozumianej teorii drgań.

Budżet partycypacyjny Politechniki Warszawskiej

W tym roku po raz pierwszy pojawiła się możliwość współudziału całej naszej społeczności akademickiej w kształtowaniu obiektów PW i ich najbliższego otoczenia – w postaci budżetu partycypacyjnego. Kwota przeznaczona na ten cel to sto tysięcy złotych, a termin zgłaszania pomysłów na jej wykorzystanie został przedłużony do 15 stycznia 2019 r.

Seminarium na temat zaawansowanej techniki w przemyśle motoryzacyjnym

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium zatytułowanym „Zaawansowane technologie w przemyśle motoryzacyjnym”, które odbędzie się dnia 28 listopada 2018 w godzinach 12:00-18:00 na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych przy ulicy Narbutta 84 w Warszawie.

Targi pracy branży motoryzacyjnej

Serdecznie zapraszamy do udziału w I Targach Pracy Branży Automotive, które odbędą się dnia 28 listopada 2018 w godzinach 12:00-18:00 na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych przy ulicy Narbutta 84 w Warszawie.

TechDay 2018

Technologie fabryki przyszłości, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, interaktywne warsztaty (m.in. laboratorium hydrauliki przemysłowej), a także oferty pracy, staży i praktyk – to wszystko i o wiele więcej w ramach specjalnej wystawy „TechDay – Inżynieria Przyszłości”, która będzie miała miejsce 27 listopada na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej.

Wielka Muzyka w Małej Auli

Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Dziekan Wydziału Fizyki PW, prof. dr hab. inż. Mirosław Karpierz oraz Komitet Organizacyjny Konferencji Slow Control Warsaw 2018 zapraszają w piątek 9 listopada na CIV koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli, w którym wystąpi Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej pod batutą Liliany Krych oraz soliści Julita Mirosławska i Adam Eljasiński. Wstęp wolny.

Obowiązek korzystania przez studentów z adresów w domenie PW

Przypominamy, że począwszy od 1 czerwca 2018 r. wszyscy studenci i doktoranci Politechniki Warszawskiej są zobowiązani w elektronicznej korespondencji z Uczelnią do korzystania wyłącznie z przyznanych im indywidualnych adresów w domenie PW (w formacie nr_albumu@pw.edu.pl).

Obchody Święta Politechniki Warszawskiej

15 listopada to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu Politechniki Warszawskiej – tego dnia w 1915 roku zainaugurowano rok akademicki, w którym po raz pierwszy w historii uczelni zajęcia odbywały się całkowicie w języku polskim. Dzień ten został ustanowiony świętem naszej uczelni. Z tej okazji cała społeczność akademicka przygotowuje wiele różnorodnych wydarzeń.