Dziekanat w okresie wakacyjnym

W okresie wakacyjnym (1 lipca – 3 września) dziekanat dla studiów stacjonarnych i niestacjonarnych będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 14:00.

Otwarcie wystawy „Walka o wolność i tożsamość narodową” w muzeum PW

Muzeum Politechniki Warszawskiej zaprasza na otwarcie wystawy „Walka o wolność i tożsamość narodową. 100-lecie Niepodległości Polski”, które nastąpi w dniu 22 czerwca 2018 r. o godzinie 12:00.

Sondaż studencki na temat kół naukowych i stowarzyszeń studenckich

Biuro ds. Promocji i Informacji oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT PW zapraszają wszystkich studentów do wzięcia udziału w kolejnej edycji sondażu #powiedzPW, która tym razem ma na celu zebranie waszych opinii i doświadczeń dotyczących organizacji studenckich i kół naukowych.

103. koncert z cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli”

Z okazji 10-lecia powstania Wydziału Administracji i Nauk Społecznych, rektor Politechniki Warszawskiej wraz z dziekanem Wydziału Administracji i Nauk Społecznych oraz Samorządem Studentów PW zapraszają 16 maja br. na 103. koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. Wstęp jest wolny.

„Patriotyzm i niepodległość - dar czy wyzwania” – wykład profesora Jana Żaryna

Rektor Politechniki Warszawskiej, Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność PW oraz Archikonfraternia Literacka zapraszają w dniu 7 czerwca 2018 r. o godz. 16.00 do Małej Auli w Gmachu Głównym PW na wykład profesora Jana Żaryna, zatytułowany „PATRIOTYZM I NIEPODLEGŁOŚĆ - DAR CZY WYZWANIA”.

Wykłady prof. Chrisa McMahona z Uniwersytetu Technicznego w Lyngby

W dniach 6-8 czerwca 2018 r. profesor Chris McMahon z Uniwersytetu Technicznego w Lyngby (Dania) wygłosi na wydziale SiMR wykłady poświęcone problematyce projektowania inżynierskiego.

Bezpłatne kursy do egzaminów certyfikacyjnych z języka angielskiego

Studium Języków Obcych PW zaprasza studentów do udziału w bezpłatnych kursach przygotowujących do uzyskania renomowanego certyfikatu potwierdzającego znajomość języka angielskiego: CAE lub IELTS ACADEMIC. Zapisy na semestr zimowy 2018/2019 potrwają od 1 do 15 czerwca 2018 r.

Zmarł prof. dr hab. inż. Sławomir Białas

W dniu 22 maja 2018 roku odszedł w wieku 88 lat prof. dr hab. inż. Sławomir Białas, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Podstaw Budowy Maszyn na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Fotorelacja z Dnia Wydziału

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznych obchodów Dnia Wydziału SiMR, zamieszczonej na stronie elektronicznego biuletynu informacyjnego Politechniki Warszawskiej.

Międzyuczelniany zespół studencki Proton Dynamic buduje elektryczny bolid

Studenci naszego wydziału wraz ze studentami Szkoły Głównej Handlowej pracują nad elektrycznym bolidem na międzynarodowe zawody Formuła Student. W lipcu na torze wyścigowym Riccardo Paletti w okolicach Parmy zmierzą się z najlepszymi drużynami z całego świata.