Zmarł prof. Zbigniew Starczewski

W dniu 20 kwietnia 2020 roku, po ciężkiej chorobie, w wieku 74 lat zmarł prof. Zbigniew Starczewski – wieloletni pracownik Instytutu Podstaw Budowy Maszyn na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, profesor nauk technicznych, prodziekan Wydziału SiMR ds. studiów niestacjonarnych i pierwszy ich organizator w latach dziewięćdziesiątych XX w., ceniony i lubiany przez studentów nauczyciel akademicki.

Międzynarodowe certyfikaty SolidWorks dla studentów i pracowników wydziału SiMR

Na czas ograniczonych kontaktów bezpośrednich została udostępniona bezpłatnie dla studentów i pracowników wydziału SiMR Politechniki Warszawskiej możliwość zdalnego przystępowania do egzaminów certyfikacyjnych z obsługi oprogramowania wspomagającego prace inżynierskie SolidWorks na poziomie podstawowym (CSWA) oraz zaawansowanym (CSWP).

Biuro Karier PW zaprasza na zdalne seminaria szkoleniowe

Biuro Karier PW zaprasza studentów i absolwentów do udziału w dwóch webinariach:

1) Profesjonalne dokumenty aplikacyjne – warsztaty online dla studentów

2) Postawa czy kompetencje? – o nowym spojrzeniu na rozwój (studenci i absolwenci)

Zmarł dr inż. Wojciech Kamela

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 11 kwietnia 2020 roku zmarł dr inż. Wojciech Kamela, pracownik naukowo-dydaktyczny Zakładu Silników Spalinowych w Instytucie Pojazdów i Maszyn Roboczych (d. Instytut Pojazdów).

Test kwalifikacyjny z języka obcego dla II semestru studiów stacjonarnych

Studium języków obcych informuje o obowiązkowym teście diagnostycznym z wybranego języka obcego (angielski, francuski, niemiecki lub rosyjski) dla studentów II semestru studiów stacjonarnych wydziału SiMR, który należy wykonać w dniach 20-27 kwietnia br.

Laboratorium Wydruków 3D na wydziale SiMR wspomaga mazowiecką służbę zdrowia

Wspierając inicjatywy społeczne, pracownicy Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych już od 22 marca drukują na drukarkach 3d elementy urządzenia ochrony osobistej oraz przygotowują w konsultacji z pracownikami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego projekty kolejnych urządzeń wspierających działania służby zdrowia w zakresie walki z koronawirusem.

Zmiana terminów zjazdów i trybu realizacji zajęć na studiach niestacjonarnych

Zarządzeniem nr 1/2020 Dziekana Wydziału SiMR z dnia 31 marca 2020 roku ustalony został nowy terminarz zjazdów na studiach niestacjonarnych, podczas których zajęcia prowadzone będą w sposób zdalny.

Absolwenci PW liderami rankingu zarobków po studiach technicznych

Według ogólnopolskich badań, w roku 2019 absolwenci Politechniki Warszawskiej mogli poszczycić się najwyższą przeciętną zarobków spośród osób ze stażem pracy nie dłuższym niż rok, które uzyskały wykształcenie na krajowych uczelniach technicznych.

Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Partycypacyjnego PW

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w ramach tegorocznego Budżetu Partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej, które potrwa do 27 kwietnia 2020 roku. Wśród 17 pozycji zakwalifikowanych do tego etapu jest wiata rowerowa przed gmachem Samochodów i Ciągników, gdzie obecnie ustawione są stojaki rowerowe.

Biuro Karier PW zaprasza na internetowe spotkanie z firmą AVL

Biuro Karier PW zaprasza w dniu 31 marca (wtorek) o godz. 14:00 na internetowe spotkanie z firmą AVL Software and Functions Polska, działającą między innymi w branży układów sterowania napędami spalinowymi, elektrycznymi i hybrydowymi.