Zespół Proton Dynamic na podium zawodów Formula Student Czech Republic

Koło Naukowe Proton Dynamic działające przy Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW wraz z bolidem „PD1.5” zajęło trzecie miejsce w zawodach Formula Student Czech Republic, rozegranych w dniach 27 lipca-1 sierpnia 2021 r.

Szkoła letnia „Green Campus – ENHANCE summer school on climate change”

W dniach 15-28 września br. Politechnika Warszawska zorganizuje szkołę letnią „Green Campus – ENHANCE Summer School on Climate Change”. Wezmą w niej udział studenci reprezentujący wszystkie uczelnie ENHANCE. Zajęcia będą prowadzone w trybie hybrydowym (5 dni zdalnie i 5 stacjonarnie) przez wykładowców z kilku Wydziałów Politechniki Warszawskiej.

Wydział SiMR nawiązał stałą współpracę z PSPA

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej oraz Polskie Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych (PSPA) podpisały właśnie porozumienie o stałej współpracy badawczo-rozwojowej i dydaktycznej. Przedmiotem Porozumienia jest między innymi partnerstwo merytoryczne w zakresie uruchomienia nowego kierunku studiów podyplomowych, unikatowego programu stażowego i praktyki studenckich, a także wymiana wiedzy eksperckiej i wspólne projekty naukowe oraz badawcze w obszarze elektromobilności.

Rekrutacja do Szkół Doktorskich

Od 1 lipca do 15 sierpnia trwa rejestracja kandydatów do Szkół Doktorskich, oferujących ponad 400 tematów badawczych do realizacji w ramach doktoratu i pozwalających wziąć udział w ciekawych projektach, często ze znanymi polskimi i zagranicznymi ośrodkami badawczymi, a nawet uzyskać podwójny doktorat we współpracy z wybranymi uczelniami z całego świata.

Biuro Dziekana nieczynne w dn. 25 czerwca 2021 r.

W dniu 25 czerwca 2021 roku Biuro Dziekana będzie nieczynne.

BMW Group przekazało wydziałowi SiMR nowe BMW serii 1

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej otrzymał od BMW Group najnowszej generacji BMW serii 1. Samochód będzie wykorzystywany przez studentów w celach szkoleniowo-naukowych podczas zajęć praktycznych. Jest to kolejny etap wieloletniej współpracy obu instytucji.

Konkurs prac magisterskich z zakresu uwarunkowań przedsiębiorczości w Polsce

Rada do spraw Przedsiębiorczości przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu uwarunkowań przedsiębiorczości w Polsce.

Zaproszenie do udziału w debacie ENHANCE Conversations

Zaproszamy do udziału w ENHANCE Conversations – pierwszej publicznej debacie organizowanej przez konsorcjum ENHANCE, która będzie realizowana zdalnie w dn. 15 czerwca br. w godz. 16:00 - 17:30.

Zaproszenie na konferencję „Culture-Science-Education”

Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej zaprasza na konferencję Culture-Science-Education, organizowaną w związku z nawiązaniem współpracy Politechniki Warszawskiej z Beijing Jiaotong University (BJTU). Konferencja odbędzie się w dniu 23 czerwca 2021 r. (środa), początek o godzinie 8:30.

Women in Tech Days

Zapraszamy studentów oraz doktorantów na 2-dniowy festiwal Women in Tech Days, organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w dniach 25 i 26 maja.