Relacja z Drzwi Otwartych na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych

28 maja 2022 r. Politechnika Warszawska otworzyła swoje drzwi dla kandydatów na studia. Wydział SiMR włączył się w organizację tego wydarzenia promując swoje kierunki studiów na stoisku w Gmachu Głównym oraz zapraszając do odwiedzania budynku przy ul. Narbutta 84.

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia już trwa!

Dołącz do grona naszych studentów! Czekamy na ludzi, którzy chcą rozwijać swoje pasje. Poza zdobyciem solidnej wiedzy inżynierskiej, SiMR oferuje swoim studentom wiele możliwości: możesz budować bolidy, motocykle i łaziki marsjańskie, projektować maszyny, tworzyć aplikacje, ale także organizować wydarzenia, wyjazdy i konkursy. Żeby z tego skorzystać, wystarczy trochę starań i dopełnienia formalności.

Konferencja Mentoringowa Biura Karier z udziałem przedstawicieli Wydziału SiMR

25 maja 2022 roku w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej odbyła się Konferencja Mentoringowa zorganizowana przez Biuro Karier PW. Jej celem była wymiana doświadczeń, wiedzy i inspiracji w zakresie rozwoju zawodowego, przedsiębiorczości i mentoringu. Inicjatywa nawiązuje do prowadzonego od 2018 roku politechnicznego Programu Mentoringowego, który kreuje i wzmacnia relacje uczelnia – biznes i studenci – absolwenci.

Stypendium im. Mieczysława Króla

Uprzejmie informujemy, że ruszył nabór wniosków o stypendium im. inż. Mieczysława Króla na rok akademicki 2022/2023.

Przemysł kolejowy napędzany innowacjami

8 czerwca 2022 r. w godz. 10:30-14:00 w sali multimedialnej Wydziału SiMR odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firm działających w przemyśle kolejowym: Faiveley Transport Polska, Siemens Mobility, Transportation Poland.

Największe święto Kobiet w Tech & IT

Politechnika Warszawska otrzymała dodatkową pulę bezpłatnych wejściówek na Women in Tech Summit. czyli międzynarodowe spotkanie kobiet nauki, biznesu i techniki, które podzielą się z nami swoim historiami, dorobkiem naukowym i wizjami przyszłości branży technicznej. Zapraszamy 7-8 czerwca 2022 do Warsaw Expo XXI oraz online na dwa dni pełne wiedzy, inspiracji i wymiany doświadczeń.

Konkurs „Nagroda Jamesa Dysona 2022”

• Pozostały jedynie 2 miesiące do zakończenia możliwości wysyłania zgłoszeń do nowej edycji konkursu „Nagroda Jamesa Dysona”.
  • W tym roku zwycięzcy etapów krajowych otrzymają po 27 000 zł, a ich projekty zdobędą prestiżowe wyróżnienie.
  • Zwycięzcy etapu międzynarodowego mogą wygrać nawet 162 000 zł.
  • Odwiedź stronę www.jamesdysonaward.org, żeby dowiedzieć się więcej i zgłosić swój projekt.

Dzień dziecka na Wydziale SiMR

Jak co roku, w dniu 1 czerwca na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej świętujemy Dzień Dziecka. Na tę okazję współpracująca z Zakładem Pojazdów Szynowych firma COBI przygotowała tor wyścigowy usypany z produkowanych przez siebie klocków. Zachęcamy wszystkich pracowników Politechniki Warszawskiej by wraz ze swoimi pociechami zechcieli odwiedzić Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych i pomogli nam zdemontować „samowolę budowlaną” znajdującą się na I piętrze naszego budynku.

Festiwal Hipolita i Ludwiki - Święto Kolonii Wawelberga

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Hipolita i Ludwiki – Święto Kolonii Wawelberga, którego obchody odbędą się 29 maja w godzinach 14:00÷21:00 na terenie Kolonii Wawelberga przy ulicy Górczewskiej 15 w Warszawie.

Spotkanie z firmą General Electric

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, zwłaszcza tych zainteresowanych praktykami, stażami i podjęciem zatrudnienia, na spotkanie z firmą General Electric, które odbędzie się 23 maja (poniedziałek) w godzinach 14:00-16:00 w sali multimedialnej.